4700 odsłonInformacje25 lutego 2022, 22:22,

Miał powstać skatepark i lodowisko a powstaną... 3 bloki mieszkalne. MTBS wkrótce ogłosi przetarg


Wartość inwestycji skalkulowana jest na ponad 20 mln zł

Na czwartkowej (24 lutego br.) sesji Rady Miejskiej radni wysłuchali informacji Prezesa Miejskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego o realizacji zadań statutowych w roku 2021.W swoim wystąpieniu prezes Konrad Wilkanowicz w głównej mierze skupił się na zapowiadanej przez spółkę budowy zespołu trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych z łączną liczbą 90 lokali przy ulicy Kutnowskiej.

Przypomnijmy, że w latach ubiegłych Gmina Miasta Gostynina przygotowała dokumentację budowlaną dla budowy lodowiska i skateparku z zapleczami socjalnymi i parkingiem oraz dla siłowni plenerowej typu street workout na terenie pomiędzy ulicą Polna oraz Kutnowską. Z  całego kompleksu powstała jedynie siłownia.Decyzją obecnej Rady Miejskiej teren został przeznaczony pod budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne.

"Wartość inwestycji skalkulowana jest na ponad 20 mln zł. Mamy juz zatwierdzony projekt.. Jest ostateczna decyzja pozwolenia na budowę. W chwili obecnej powołałem komisję, która pracuje nad przygotowaniem ogłoszenia o przetargu" - poinformował; prezes MTBS.

Z własnych funduszy w wysokości 3 milionów złotych spółka sfinansowała przygotowanie projektu oraz wykupiła grunty pod inwestycję. Reszta potrzebnej kwoty będzie sfinansowana z zaciągniętego kredytu. 

Zdaniem Konrada Wilkanowicza lokatorzy wprowadzą się do nowych mieszkań za dwa lata.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Adrian, 4 marca 2022
Mieszkania dla Ukraincow Polacy i mieszkańcy gostynia mogą pomazyc aby burmistrz cos z działał on szkodzi nie pomaga
Kon, 4 marca 2022
W końcu...... ile można czekać na jakieś bloki w Gostyninie. Marazm do potęgi
Angela, 26 lutego 2022
Mam nadzieję że będą to mieszkania komunalne dla prawdziwych Polaków. Tylko ci którzy mają dzieci. Pomóżmy bezrobotnym.
Dodaj ogłoszenie