1600 odsłonInformacje11 marca, 13:19,

Miał 11 dni prawo jazdy - jechał bez świateł i miał prawie 2 promile alkoholu

Miał 11 dni prawo jazdy - jechał bez świateł i miał prawie 2 promile alkoholu


Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego gostynińskiej komendy zatrzymali do kontroli citroena, którego kierowca nie miał włączonych świateł mijania. Okazało się, że za kierownicą osobówki siedział 26-latek, od którego policjanci wyczuli alkohol.Badanie alkomatem wykazało, że miał on prawi 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 26-latkowi prawo jazdy. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

W niedzielę (10.03) po godzinie 10 policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego gostynińskiej komendy w trakcie patrolu zauważyli citroena, którego kierujący nie miał włączonych świateł mijania w trakcie jazdy. Zatrzymanym przez policjantów pojazdem kierował 26-letni mieszkaniec Gostynina. Funkcjonariusze w trakcie kontroli od mężczyzny wyczuli silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że  mężczyzna ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Jak się okazał 26-latek odebrał swoje prawo jazdy 11 dni temu.

26-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

autor/źródło: KPP Gostynin
Tematy:drogówka

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie