1400 odsłonInformacje16 sierpnia 2015, 13:04,

Mazur w drugim meczu bez punktów

W 2 kolejce IV Ligi Mazowieckiej Gr. Północnej Mazur Gostynin przegrał na wyjeździe z Ostrovią Ostrów Maz. 0:3.

Sztab szkoleniowy w meczu z Ostrovią stanął przed koniecznością wystawienia innego niż nominalnego bramkarza, gdyż Robert Ratajski w pierwszym meczu z Ożarowianką meczu ukarany został czerwoną kartką.

Gospodarze spotkania szybko, bo już w 10 minucie objęli prowadzenie po mocnym strzale bramkarza Mazura Jarosława Durkę pokonał Dawid Wilczewski, kapitan zespołu rywala.

Mazur próbował przedostawać się pod bramkę, jednak brakowało wykończenia akcji. Przed przerwą drugą bramkę „do szatni” wbili gospodarze a konkretnie Rafał Komosa. Piłkarze Mazura protestowali u sędziego Jacka Mulawki, że zawodnik gospodarzy w momencie podania był na pozycji spalonej.

W 70 minucie faulowany w polu karnym Mazura był strzelec drugiej bramki a do wykonywania jedenastki podszedł kapitan Ostrovii, który lekką podcinką trafił do siatki na 3:0.

Mazur miał swoje szansę na zdobycie gola. W 49 minucie wychodzącego z bramki poza pole karne golkipera uprzedził Tomasz Józwiak, następnie pomocnik Mazura dośrodkował do Bartosza Komorowskiego, który nie trafił do bramki. W 76 minucie w wyniku nieporozumienia obrońcy gospodarzy z bramkarzem piłka przeleciała tuż obok słupka i było blisko gola samobójczego a w doliczonym czasie gry po strzale Arkadiusza Góreckiego piłka trafiła w poprzeczkę.

Kolejne spotkanie Mazur rozegra u siebie, na stadionie MOSiR w sobotę, 22 sierpnia 2015 r. o g. 17:00 będzie Narew Ostrołęka.

Ostrovia Ostrów Mazowiecka – Mazur Gostynin 3:0

Bramki: 10' i 71' (karny) Dawid Wilczewski, 45+1' Rafał Komosa

Ostrovia: Andrzej Łyziński – Aleksander Zaremba, Kamil Małkiński, Wojciech Skorupka, Szymon Wątróbski, Piotr Strzeżysz, Piotr Zacheja, Dawid Wilczewski (77' Paweł Korzeb), Daniel Lipski (57' Michał Zapatka), Patryk Grodek (64' Dominik Dzwonkowski – żółta kartka), Rafał Komosa (82' Maciej Bednarczyk); trener: Paweł Kowalczyk

Mazur: Jarosław Durka – Łukasz Kaczmarek (51' Piotr Wilamowski), Piotr Dutkiewicz, Dominik Dutkiewicz, Konrad Stańczak (74' Bartosz Dutkiewicz), Tomasz Józwiak, Arkadiusz Górecki, Damian Surmak, Kamil Kowalczyk, Kamil Staniszewski (71' Mariusz Surmak), Bartosz Komorowski; trener: Artur Szulwach, asystent: Paweł Kowalski