Popularny: 3500 odsłonInformacje6 lipca 2018, 12:17,

Mazur rozpoczął treningi z nowym trenerem


Kim jest nowy szkoleniowec Mazura?

W czwartek, 5 lipca 2018 r. na Stadionie MOSiR w ramach przygotowań do sezonu 2018/2019 IV Ligi Mazowieckiej do treningów powrócili seniorzy Mazura Gostynin.Na pierwszych zajęciach pojawiło się 18 piłkarzy, w tym kilku nowych zawodników.

Zajęcia poprowadził nowy trener - Artur Kapela.

Nowy szkoleniowiec ma 39 lat i jest to były piłkarz, znany kibicom szerzej z gry pod koniec lat 90-tych. w barwach ówczesnej Petrochemii Płock w Ekstraklasie. Jest wychowankiem Stoczniowca Płock, a karierę piłkarską zakończył w barwach trzecioligowej Włocłavii Włocławek w 2009 roku. Najczęściej na boisku grał na pozycji pomocnika.

Artur Kapela studiował na AWF w Warszawie, pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego, a także ma doświadczenie jako trener, gdyż w sezonie 2009/2010 wspólnie ze Zbigniewem Cytryniakiem prowadził zespół rezerw Wisły Płock.

Od 1 lipca 2018 r. zastąpił na stanowisku trenera zespołu seniorów Waldemara Figurskiego, któremu zakończyła się umowa. Przypomnijmy że m.in. trenerowi
Waldemarowi Figurskiemu Mazur zawdzięcza utrzymanie po raz drugi w rozgrywkach IV Ligi (poprzednio w sezonie 2012/13).

Za włożony wysiłek, czas oraz przekazaną wiedzę w szkolenie zawodników seniorów zarząd, piłkarze, kibice i sympatycy klubu MKS Mazur Gostynin pragną złożyć serdeczne podziękowania trenerowi Waldemarowi Figurskiemu oraz złożyćżyczenia kolejnych sukcesów w karierze trenerskiej.

Zawodnicy seniorów trenować będą trenować co najmniej 3 razy w tygodniu i przed nowym sezonem rozegrają 6 gier kontrolnych. Najbliższa – w sobotę, 14 lipca 2018 r. o g. 17:00 we Włocławku a rywalem będzie zespół Włocłavii (beniaminek IV Ligi Kujawsko-Pomorskiej).

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Piotr Mrówka

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Włodek., 7 lipca 2018
Reprezentat Polski juniorów. Kontuzje przeszkodziły mu zrobić większą karierę. Pamiętam go za kadencji trenera "Bobo" Kaczmarka. Wtedy Pertochemia często trenowała w Gostyninie. Sympatyczny i kontaktowny chłopak.
Dodaj ogłoszenie