Popularny: 3200 odsłonInformacje6 lipca 2022, 12:43,

Matura 2022. Wyniki egzaminu dojrzałości w gostynińskich szkołach

Matura 2022. Wyniki egzaminu dojrzałości w gostynińskich szkołach
Źródło foto: archiwum redakcji


W powiecie gostynińskim egzamin maturalny zdało 74% abiturientów. Zdawalność w naszym powiecie jest niższa zarówno od wyniku w woj. mazowieckim (82%) jak i od ogólnopolskiego - 78,2%.Jak wypadła zdawalność matur w gostynińskich szkołach ponadpodstawowych?

Bardzo dobrą zdawalnością może pochwalić się Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki. Do egzaminu maturalnego przystąpili wszyscy tegoroczni absolwenci placówki. Na 96 osób abiturientów egzamin zdały 82 osoby.

"Zdawalność wyniosła 85,41%, porównywalnie do ubiegłego roku. Jest to jednocześnie wynik o 7 punktów procentowych wyższy niż średnia zdawalność w kraju, która była na poziomie 78%.

To kolejny rocznik uczniów, który z powodu pandemii korzystał z nauczania zdalnego, tym razem prawie przez dwa lata na trzy lata nauki w liceum. Tym bardziej gratulujemy wszystkim dzielnym Maturzystom. 

Najwyższe wyniki uzyskała zdobywczyni naszej kościuszkowskiej statuetki "Wybitna Absolwentka" - Marta Balcerzak, ze średnim wynikiem z wszystkich sześciu zdawanych przedmiotów (trzy na poziomie rozszerzonym) aż 91%" - poinformowała portal Anna Latoszek-Janicka dyrektor Liceum.

W Gostynińskim Centrum Edukacyjnym do egzaminu maturalnego z dwóch typów szkół  przystąpiło łącznie 8 osób (6 absolwentów Technikum oraz 2 absolwentów Liceum Ogólnokształcącego dla dorosłych). Świadectwo dojrzałości otrzymały 3 osoby co daje zdawalność na poziomie 37,5%.

Na 81 maturzystów Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie egzamin zdały 53 osoby (zdawalność 62,7%). Do sierpniowej poprawki przystąpi 22 absolwentów "Elektryka".

Kiedy matury poprawkowe?

Poprawkowe egzaminy przeprowadzone będą 23 sierpnia o godz. 9, będą to tylko egzaminy pisemne. Mogą do nich przystąpić tylko osoby, które nie zdały jednego egzaminu. 

Taki absolwent musi do 12 lipca złożyć pisemną deklarację o zamiarze ponownego zdawania wybranego przedmiotu. Musi to zrobić u dyrektora swojej szkoły lub dyrektora OKE, w której składana była deklaracja. 

Wyniki poprawkowych matur zostaną przedstawione 9 września.
 

autor/źródło: Redakcja gostynin.info
Tematy:matura

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Gratulacje, 7 lipca 2022
Jak widać wyżej są też bardzo dobrzy uczniowie
ciocia, 7 lipca 2022
Brawo Marta Balcerzak, trzymasz poziom.
wróciłem, 6 lipca 2022
Wyniki fatalne.
Dodaj ogłoszenie