Popularny: 2700 odsłonInformacje14 marca 2017, 13:29,

Koszty reformy edukacji w Gostyninie: SP1 85 tysięcy, Gimnazjum nr 1 130 tysięcy złotych

Koszty reformy edukacji w Gostyninie: SP1 85 tysięcy, Gimnazjum nr 1 130 tysięcy złotych


W Szkole Podstawowej nr 1 odbyło się w poniedziałek spotkanie rodziców dzieci z władzami miasta odnośnie reformy oświaty. W jego trakcie zapadła decyzja o przejściu obecnych trzech klas szóstych do budynku Gimnazjum nr 1 i pozostawieniu w SP1 jednej klasy szóstej ze względu na to, iż uczy się w niej dziecko niepełnosprawne.W związku z wprowadzeniem reformy przystosowanie Szkoły Podstawowej nr 1 będzie kosztować miasto 85 tysięcy złotych.

Poniżej przedstawiamy treść pisma dyrektor SP1 w Gostyninie Magdaleny Andrzejczak, która uzasadnia postulowane wydatki: „W związku ze zmianami organizacji w Szkole Podstawowej nr 1 dotyczącej nowej reformy oświaty w naszej placówce od roku 2017/2018 naukę kontynuować będzie klasa siódma.

Niezbędne są środki finansowe na utworzenie i dostosowanie dla uczniów niepełnosprawnych pracowni fizycznej i chemicznej. Konieczny jest zakup wyposażenia, stolików trzyosobowych, krzeseł, mebli, stołu demonstracyjnego, biurka i fotela nauczyciela, tablicy do pisania, projektora multimedialnego. (...)Konieczne jest również przekształcenie jednej z klas na pracownię geograficzno-biologiczną”.

Pomimo tego, iż od września do budynku gimnazjum przy ulicy Polnej zostaną przeniesione 3 klasy szóste i na chwilę obecną placówka nie wymaga natychmiastowego dostosowania budynku do potrzeb dzieci niepełnosprawnych to dyrektor Robert Pypkowski zabiega o wsparcie finansowe w wysokości 130 tysięcy złotych. Chodzi między innymi o: remont podłóg, malowanie ścian, przystosowanie szatni i utworzenie świetlicy.

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

2016, 14 marca 2017
A skąd można pozyskać pieniądze na reformę? Gimnazjum nr 1 dostaje 3 klasy i etaty dla nauczycieli ,może odpuści w tym roku wołanie o fundusze ,za to szkoła nr 1 otrzyma wsparcie. ?
Dodaj ogłoszenie