3000 odsłonInformacje30 maja 2019, 19:54,

Komendant straży o podpalaczu: osoba jest wytypowana, mam nadzieję, że poniesie konsekwencje


W ubiegłym roku strażacy odnotowali wzrost liczby pożarów spowodowanych wypalaniem traw

Wzrost liczby pożarów spowodowanych wypalaniem traw to główny problem z którym w ubiegłym roku musieli zmagać się strażacy na terenie powiatu gostynińskiego.Jednym z punktów czwartkowej sesji Rady Miejskiej było przedstawienie informacji z zadań Straży Pożarnej na terenie miasta w 2018 roku.

Na wstępie swej wypowiedzi prezes OSP Gostynin Karol Podleśny przypomniał, że jednostka obchodzi w tym roku 140. rocznicę powstania, jak również podziękował za wieloletnią współpracę. "To dzięki Państwu, dzięki Radzie Miasta poprzedniej kadencji i obecnej ostatnie 5 lat gostynińskiej straży są najbardziej owocnymi latami. Nigdy nie byliśmy tak wyposażeni, jak jesteśmy w tej chwili" - zaznaczył Karol Podleśny.

W ubiegłym roku gostynińska straż odnotowała znaczny wzrost liczby pożarów w stosunku do analogicznego okresu w roku 2017. Dużą część z nich stanowiły pożary spowodowane wypalaniem traw -  poinformował st. bryg. mgr inż. Roman Kossobudzki komendant KP PSP w Gostyninie.

"W zakresie tegorocznych i zeszłorocznych interwencji z tym związanych, przy naszym udziale prowadzone jest przez policję postępowanie. Mam nadzieję, że doprowadzi ono do tego, że wytypowana osoba poniesie konsekwencje" - dodał Roman Kossobudzki.

 

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie