Popularny: 4000 odsłonInformacje25 maja 2017, 16:05,

Kolejowy Ośrodek Wypoczynkowy w Łącku przygotowany do letnich obozówFundacja Grupy PKP wraz z kolejowymi spółkami z Grupy PKP po raz kolejny zorganizowała akcję pracowniczą wspierającą Kolejowy Ośrodek Wypoczynkowy w Łącku. Wspólnymi siłami udało się przygotować placówkę do wakacyjnych turnusów.Kolejowy Ośrodek Wypoczynkowy w Łącku jest miejscem, gdzie latem organizowane są bezpłatne wakacje dla dzieci dotkniętych różnymi rodzajami niepełnosprawności oraz dla dzieci z ubogich rodzin kolejarskich. Na terenie ośrodka położonego w lesie znajdują się domki letniskowe z łazienkami, barakowozy mieszkalne, pomieszczenia sanitarne oraz świetlica. Odbywają się tu zwykle cztery turnusy, w każdym z nich uczestniczy około stu dzieci.

Dzięki zaangażowaniu Fundacji Grupy PKP i pracowników spółek kolejowych z Grupy PKP w miniony piątek udało się przygotować ośrodek do tegorocznych turnusów. Do wykonania był cały zakres prac porządkowych, m.in. koszenie trawnika, odkurzanie domków letniskowych przerobionych z wagonów, mycie okien i pielenie.

- Bardzo nas cieszy zaangażowanie pracowników Grupy PKP w tego rodzaju akcje i wrażliwość na potrzeby innych ludzi. Takie bezinteresowne prace na rzecz ośrodka, który jest prowadzony przy ograniczonych środkach finansowych, pozwolą nie tylko obniżyć koszty jego utrzymania, lecz także sprawią, że wypoczynek najmłodszych będzie odbywał się w komfortowych warunkach. A to dla nas jest najważniejsze – mówi Katarzyna Kucharek, Prezes Zarządu Fundacji Grupy PKP.

To już druga akcja zorganizowana przez Fundację Grupy PKP, która wpiera Kolejowy Ośrodek Wypoczynkowy w Łącku. Dzięki zeszłorocznej zbiórce pieniędzy udało się przeprowadzić potrzebne prace remontowe na terenie ośrodka. Do udziału w akcji zostały zaproszone wszystkie spółki Grupy PKP.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: PKP

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie