Popularny: 1800 odsłonInformacje31 lipca 2022, 11:18,

Kolejny "Spacer po Gostyninie" za nami


Celem spacerów jest przybliżenie historii tych niesamowitych miejsc, które znajdują się tuż obok nas

Spacery tematyczne, to pasjonująca i pouczająca forma spędzania wolnego czasu, szczególnie wtedy, gdy pogoda dopisuje. Wędrówki na świeżym powietrzu, a ponadto czas na edukację sprawiają, że atrakcja taka staje się bardziej pożądana.Wielu mieszkańców Gostynina potrafi wymienić znajdujące się w mieście zabytki, jednak niewielu zdaje sobie sprawę z bogatej historii i walorów architektonicznych tych budowli.

Celem spacerów jest przybliżenie historii tych niesamowitych miejsc, które znajdują się tuż obok nas. Dr Elżbieta Szubska-Bieroń potrafi przekazać innym taką wiedzę. Z zaciekawieniem słuchali jej młodsi i starsi uczestnicy spaceru.

Drugi już spacer odbył się właśnie W piątek (29.07.2022r.) po południu. Spacerowicze ruszyli spod Ratusza, a zakończyli wyprawę na Zamku gostynińskim. Po drodze zapoznawali się z takimi zabytkami jak: ratusz miejski czy budynek kramów i wiele innych.

Nie obyło się także bez pytań dotyczących zabytków i uzyskania na nich wyczerpujących odpowiedzi.

Na twarzach spacerujących widać było zadowolenie i satysfakcję z dawki historii, którą przekazała przewodniczka.

Odpoczywając na zamkowym dziedzińcu można było usłyszeć opinie, że taka cenna inicjatywa jest warta pochwały i powielania jej dla coraz szerszego grona odbiorców.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: UM Gostynin
Tematy:Spacer

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

dan&mich, 31 lipca 2022
Urodziliśmy się tutaj, mieszkamy lub odwiedzamy Gostynin, a często tak mało wiemy o bogatej historii tego miasta. Mieszały się tutaj różne narodowości, kultury, religie... Dzięki Pani Dr. Elżbiecie Szubskiej-Bieroń dowiedzieliśmy się jak powstalo i jakie były losy naszego miasta. DZIĘKUJEMY.
Dodaj ogłoszenie