2100 odsłonInformacje27 czerwca 2023, 09:57,

Kolejne inwestycje drogowe Województwa Mazowieckiego w Gostyninie. Zostanie wyremontowany odcinek drogi w ul. Legionów Polskich i ul. 18 Stycznia


Na remont odcinka drogi w Gostyninie Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył 2 miliony złotych

Przed nami remonty dróg wojewódzkich na terenie powiatu gostynińskiego i Gostynina. W poniedziałek (26 czerwca 2023 roku) umowy z wykonawcami podpisali Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Wiesław Raboszuk oraz Dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Grzegorz Obłękowski. Planowany koniec prac przewidziano na koniec października. Całość zadania obejmuje remont 5 odcinków dróg na terenie regionu płockiego. Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył na ten cel ponad 12 mln zł.„Łączna długość dróg, którą zarządzamy w rejonie to 377 kilometrów i wiadomo, potrzeby są duże. Tutaj dzięki Zarządowi Województwa, panu Marszałkowi Adamowi Struzikowi, panu Marszałkowi Wiesławowi Raboszukowi środki są na ten teren kierowane. Za to chciałem im bardzo podziękować” - podkreślił Michał Górecki Dyrektor Rejonu Drogowego Gostynin – Płock Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie.

Droga wojewódzka nr 560 Brodnica – Sierpc – Bielsk

Samorząd województwa mazowieckiego przeznaczy blisko 3,8 mln zł na remont 2-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 560 w powiecie sierpeckim. W ramach prac przewidziano frezowanie nawierzchni, wykonanie nowych warstw konstrukcyjnych jezdni, poboczy oraz zjazdów. Poprawione zostanie oznakowanie poziome oraz rowy przydrożne. Prace mają zostać zakończone do października 2023 r.

Droga wojewódzka nr 562 Dobrzyń nad Wisłą – Płock

W miejscowości Główina w powiecie płockim zostanie wyremontowany kilometr drogi wojewódzkiej nr 562. Inwestycja o wartości blisko 1,7 mln zł obejmuje frezowanie nawierzchni, wykonanie nowych warstw konstrukcyjnych jezdni, poboczy i zjazdów. Poprawione zostanie również oznakowanie poziome. Prace przewidziano na pięć miesięcy.

Droga wojewódzka nr 541 Lubawa – Sierpc – Tłuchowo

Na odcinku drogi wojewódzkiej Sierpc-Piaski będą prowadzone inwestycje drogowe o wartości 2 mln zł. Prace zaplanowano na pięć miesięcy. Wśród nich m.in. frezowania nawierzchni, nowe warstwy drogi, ale też zjazdy i pobocza. Na remontowanym odcinku zostanie również odnowione oznakowanie poziome.

Droga wojewódzka nr 573

Na trzech odcinkach drogi wojewódzkiej nr 573 w powiecie gostynińskim, o łącznej długości nieco ponad 1,2 km, będą prowadzone prace remontowe.

Odcinki przewidziane do remontu: od km 21+675 do km 22+675 odcinek Gostynin - Skoki , od km 17+827 do km 17+853 i od km 17+991 do km 18+231 ul. Legionów Polskich i ul. 18-go Stycznia.

Wykonawca ma za zadanie m.in. frezowanie nawierzchni, wzmocnienie drogi siatką stalową oraz wykonanie nowych warstw konstrukcyjnych jezdni, poboczy i zjazdów. Samorząd przeznaczył na ten cel 2 mln zł.

Droga wojewódzka nr 574 Dobrzyków – Gąbin – Szczawin Borowy

Na 1,5 kilometrowym odcinku z Gąbina w kierunku Szczawina Kościelnego zostanie poprawiona nawierzchnia (frezowanie, nowe warstwy), powstaną pobocza i zjazdy. Pojawi się odtworzone oznakowanie poziome. Prace mają zakończyć się w październiku.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie