Popularny: 1000 odsłonInformacje12 sierpnia, 10:22,

Katarzyna Pakulska wywalczyła Mistrzostwo Polski!

Katarzyna Pakulska wywalczyła Mistrzostwo Polski!

W niedzielę (11 sierpnia br.) w Kosowie Lackim odbyły się Mistrzostwa Polski w jeździe na czas dwójkami. Po raz kolejny nasza kolarka Katarzyna Pakulska pokazała, że nie ma sobie równych zdobywając złoty medal.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 242
Gratulujemy!


Dla mnie to zupełnie nowe doświadczenie. Nigdy wcześniej nie startowałam w tego typu wyścigach, ale akurat ten sezon jest odpowiedni na próbowanie czegoś nowego. Jazda na czas polega na pokonaniu danego odcinka wraz z nawrotem w jak najszybszym czasie. To specyficzny rodzaj wyścigu, ponieważ pokazuje, w jakiej jest się dyspozycji faktycznie.

Jesteś tylko Ty, rower i trasa do przejechania w samotności, w tym przypadku dwójkami, w pozycji aerodynamicznej, na specjalistycznym rowerze czasowym, mierząc się z siłą wiatru.

Na wyścigu wystartowałam z koleżanką tworząc team FTI Racing Team/ADALIGHT-AREALAMP. Od startu tempo ok. 40 km/h po zmianach, lekko pod wiatr i pod górę. Całość trasy liczyła 18 km więc z początku trzeba było zachować ostrożność i odpowiednio rozłożyć siły.

Nasz plan był taki, aby po nawrocie podkręcić maksymalnie tempo i ostatnie 9 km przejechać ile "fabryka dała". I tak też było. Do nawrotu zachowawczo, ale mocno, po nawrocie tempo aż do mety podchodziło pod 50 km/h. Potworne pieczenie w nogach, ból w klatce piersiowej, oddech bardzo szybki i płytki, uczucie zbierania się na wymioty. To cała magia jazdy na czas. Trzeba zapomnieć o bólu i wyprzeć go ze świadomości. Nasza taktyka przyniosła oczekiwany efekt, czyli złoty medal.

Ze startu jestem bardzo zadowolona, forma powoli rośnie, oszczędzam siły startując w najważniejszych wyścigach, ale teraz potrzebny jest odpoczynek, oczywiście z rowerem. Najbliższe dni spędzę na zgrupowaniu górskim w Zieleńcu, a zaraz po tym wystartuje w Drużynowych Mistrzostwach Polski w maratonie MTB.

autor/źródło: ralf / Katarzyna Pakulska

Napisz komentarz

Komentarze

woj, 13 sierpnia
Gratulacje Kasiu. Serce się raduje,że tak wspaniale realizujesz się i spełniasz w sporcie oraz pięknie rozsławiasz nasz Gostynińin.
Popularny: 3800 odsłonInformacje12 sierpnia, 07:38,

Piknik rodzinny w Baruchowie. Gwiazdą wieczoru była Cleo

Kilka tysięcy osób bawiło się na niedzielnym (11 sierpnia br.) Pikniku Rodzinnym w pobliskim Baruchowie. Gwiazdą wieczoru była Cleo. Przy jej przebojach bawiła się również duża liczba przyjezdnych mieszkańców Gostynina.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij 58
Przy hitach Cleo bawiła się duża liczba mieszkańców Gostynina

Piknik rozpoczął się o godzinie 15.00. Ne scenie wystąpiły zespóły: Silvers, Jubilatki, Pit Swojacy, Baby Full oraz Fajters. W przerwach między koncertami organizowane były konkursy z nagrodami dla wszystkich uczestników imprezy. Ogromną popularnością na pikniku cieszył się park rozrywki, a wśród nich karuzele, gokarty, jazda kucykami, strzelnica, kolejka jak również bogata oferta stoisk handlowo-gastronomicznych.

Kilka minut po godzinie 20.00 na scenie zameldowała sie gwiazda wieczoru Cleo. Wokalistka zaśpiewała swoje największe przeboje, m.in.: "Łowcy gwiazd", "Zabiorę nas", "Mi-sie" oraz "Za krokiem krok".

Imprezę zakończył koncert zespołu Kordian oraz zabawa taneczna z zespołem SILVERS. 

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

Długi władzy zalaca obywatele, więc bawmy się, 15 sierpnia
Z łaski swojej zacznijcie się pytać o to czy i kto chce takich imprez, bo niektórzy obywatele myją się w metalowych miednicach w tym cywilizowanym 21 wieku , chyba zdrowie i życie jest ważniejsze od imprez.????
U3W wyborca, 14 sierpnia
wyborca piszesz o zadłużeniu miasta na remont oczyszczalni, są jeszcze inne pożyczki /monitoring, oświetlenie/ jest szansa, że ta ekipa zostawi miasto w długach. Co do rozrywki, po co wysilać się i coś organizować. Trzeba mieć pomysł i chęć pracy. Wystarczy grzać stołek - pensja i tak się należy.
Julka, 14 sierpnia
U nas miasto jakby wymarłe, nic się nie dzieje, marazm jaki włodarz takie miasto, chcieliście pis to macie, miasto starców
Dodaj ogłoszenie