ponad 10000 odsłonInformacje19 czerwca 2020, 21:12,

Kara od Burmistrza Gostynina za namiot, pod którym zbierano podpisy dla Trzaskowskiego


Burmistrz Gostynina Paweł Kalinowski z PIS postanowił ukarać finansowo jednego z liderów PO w Gostyninie Romana Augustyniaka za postawienie namiotu, pod którym zbierano podpisy poparcia dla Rafała Trzaskowskiego

Burmistrz Gostynina Paweł Kalinowski z PIS postanowił ukarać finansowo jednego z liderów PO w Gostyninie Romana Augustyniaka za postawienie namiotu, pod którym zbierano podpisy poparcia dla Rafała Trzaskowskiego. Jak informuje portal gostynin24.pl kara wynosi 500 zł.W akcję zbierania podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego na stanowisko Prezydenta Polski włączyło się bardzo dużo osób z terenu Powiatu Gostynińskiego, w kilka dni zebrano ponad 1.7 tys. podpisów. Podpisy były zbierane przez osoby prywatne, w punktach stacjonarnych ale również przy stoliku naprzeciwko Ratusza w Gostyninie. Niestety kapryśna pogoda wymusiła postawienie namiotu, pod którym został ustawiony stolik do zbierania podpisów. Właśnie do faktu postawienia namiotu odnośni się w piśmie burmistrz Paweł Kalinowski.

"Pismo burmistrza Pawła Kalinowskiego do mnie jeszcze nie dotarło. W dniu dzisiejszym po zapoznaniu się z treścią artykułu na portalu gostynin24.pl, sprawdziłem dwie skrzynki pocztowe, prywatną i Platformy Obywatelskiej w Gostyninie, w żadnej brak listu lub awizo z Urzędu Miasta w Gostyninie. Z tego wynika, iż urzędowa korespondencja najpierw trafiła do wiadomości prywatnego portalu informacyjnego, a nie do samego adresata czyli mojej osoby. Ta sprawa wymaga wyjaśnienia i tu trzeba zadać otwarte pytanie … Czy jest to stała praktyka traktowania pisma urzędowego w Urzędzie Miasta w Gostyninie?" - komentuje Roman Augustyniak.

"W treści pisma urzędowego burmistrza Pawła Kalinowskiego opublikowanego na portalu gostynin24.pl brakuje podstawy prawnej nałożenia takiej kary, nie prowadziliśmy działalności zarobkowej, był to wolontariat z dużym uśmiechem" – dodaje Roman Augustyniak.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Żak z Łowicza, 13 sierpnia 2020
Pan burmistrz miał w najbliższej rodzinie trochę PZPR-owców. Pan burmistrz zszedł już poniżej dna i babrze się w mule. Na uczelni też szedł tylko ślizgiem
Obser, 24 czerwca 2020
Niech nasz włodarz zobaczy jak traktowani są pracownicy MOZWiZ. Niech się wypowiedzą
ja to, 23 czerwca 2020
brawo panie burmistrzu samowole trzeba karac
Dodaj ogłoszenie