Popularny: 700 odsłonInformacje11 sierpnia 2022, 07:03,

Już działa! Zorza Szczawin ma własny system do automatycznego nawadniania boiska


"Mamy nadzieję, że systematycznie nawadniana murawa będzie chlubą obiektu i przyniesie dużo radosnych chwil wszystkim korzystającym z obiektu, a w szczególności piłkarzom Zorza Szczawin Kościelny" - podkreśla Barbara Stępniak Wójt Gminy Szczawin Kościelny

W środę (10 sierpnia br.) odbył się odbiór automatycznego systemu nawadniania murawy boiska do gry w piłkę nożną.Projekt realizowany w ramach mazowieckiego instrumentu wsparcia infrastruktury sportowej "Mazowsze dla Sportu 2022". Całkowita wartość: 48 115.00 zł.

"Mamy nadzieję, że systematycznie nawadniana murawa będzie chlubą obiektu i przyniesie dużo radosnych chwil wszystkim korzystającym z obiektu, a w szczególności piłkarzom Zorza Szczawin Kościelny" - podkreśla Barbara Stępniak Wójt Gminy Szczawin Kościelny.

"Będzie to zdecydowanie najbardziej zielona przestrzeń Szczawina Kościelnego przy tym czyniąc ogromne oszczędności w zużyciu wody , która jest nam tak potrzebna.

Chcielibyśmy tylko nadmienić, że system nawadniania płyty boiska jest 4krotnie! bardziej oszczędny w zużyciu wody, niż przy wielogodzinnym nawadnianiu za pomocą armatek, których do tej pory używaliśmy. Co za tym idzie wpłynie to pozytywnie na środowisko oraz zmniejszy zapotrzebowanie wody, które było Nam potrzebne. W długofalowej perspektywie inwestycja powinna się zwrócić, choćby w zużyciu wody, z wodociągu gminnego. Dzięki czemu wypracujemy oszczędności dla Gminy, przy tym ciesząc się z zielonej murawy !!!

Jesteśmy przeszczęśliwi , że kolejny projekt infrastrukturalny udało się Nam wspólnie zrealizować!" - informuje klub na swoim profilu społecznościowym.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf / UG Szczawin Kościelny

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie