1500 odsłon Informacje Wczoraj, 22:07,

Jurek Owsiak w Gostyninie. Nowe rondo nosi imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


Udostępnij na Fb. To zainteresuje Twoich znajomych


W piątek 26 czerwca w Gostyninie odbyło się uroczyste odsłonięcie tablic na dwóch nowo wybudowanych rondach. W uroczystości wzięli udział mieszkańcy, władze samorządowe, przedstawiciele służb mundurowych oraz Jerzy Owsiak, prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.



Ceremonię otworzyła burmistrz Agnieszka Korajczyk-Szyperska, która mówiła o znaczeniu zrealizowanych inwestycji drogowych dla miasta. Głos zabrali także dyrektor Rejonu Drogowego Płock-Gostynin MZDW Michał Górecki oraz Jerzy Owsiak.

Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Klejna odczytał uchwałę nadającą pierwszemu rondu nazwę Ronda Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gostynin jest 99. miejscem w Polsce, które przyjęło nazwę upamiętniającą WOŚP. Nazwa ta jest wyrazem uznania dla lokalnych wolontariuszy i sztabowców, którzy przez lata organizowali zbiórki w mieście. Pierwszym szefem gostynińskiego sztabu był Krzysztof Koper, a po nim funkcję tę pełnili Krzysztof Kiereś, Ewelina Lewandowska, Agnieszka Bartosiak, Damian Trusiński i Aleksandra Milczarek.

Następnie uczestnicy przeszli na sąsiednie skrzyżowanie, gdzie odsłonięto tablicę Ronda Konstytucji. Nazwa nawiązuje do najważniejszego aktu prawnego w Polsce i tradycji demokratycznych.

Tablice odsłonięto wspólnie: Jerzy Owsiak, burmistrz Agnieszka Korajczyk-Szyperska, przewodniczący Krzysztof Klejna, dyrektor Michał Górecki oraz radni Rady Miejskiej.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie