Popularny: 1100 odsłonInformacje21 września, 12:46,

Dary gostynińskich lasów. Wspólna akcja chóru Arce Cantores i Stajni Bielawy


Sezon grzybowy rozpoczęty

Gdy jesień puka do drzwi, przyroda mówi jeszcze nie czas na zamykanie się w domu, las zaprasza nas do odwiedzin i właśnie wtedy przyroda pokazuje jaka jest piękna. Z takiej możliwości podziwiania przyrody skorzystali uczestnicy piątkowego spotkania w Stajni Bielawy."Dary gostynińskich lasów" to propozycja Gostynińskiego Stowarzyszenia Śpiewaczego Arce Cantores, które to w dniu 16 września br zorganizowało spotkanie tematyczne na które to zaprosiło chórzystów, zaprzyjaźnionych sympatyków, lokalnych przedsiębiorców oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego.

Zarówno pogoda jak i sami gospodarze Stajni Bielawy przywitali nas bardzo ciepło. Liczna grupa uczestników wzięła udział m.in. w warsztatach kulinarnych dotyczących wykorzystania darów z pobliskich lasów a przede wszystkim prawidłowego zbierania grzybów, ich przechowywania jak również zachowania prawidłowego ekosystemu w środowisku leśnym. Zainteresowani mogli również zapoznać się z informacjami na temat ekonomii społecznej, wyboru najkorzystniejszych form rozliczeń w przypadku chęci rozpoczęcia działalności gospodarczej. Podczas wspólnej integracji dzieci, młodzież, ale również i dorośli mieli przyjemność skorzystać z oferty gospodarstwa agroturystycznego Stajnia Bielawy. W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania właścicielom stajni Bielawy Państwu Magdzie i Jarosławowi Kotfasińskim za przeprowadzenie ciekawych pogadanek na temat hodowli koni, ich zwyczajów, prawidłowego żywienia, czyszczenia a przede wszystkim przejażdżek bryczką wśród urokliwych pól i lasów.

Podczas wspólnej biesiady grzybowej wszyscy uczestnicy zadania wraz z chórem miejskim Arce Cantores nauczyli się tradycyjnej, ludowej piosenki z okolic Szczawina Kościelnego "Świeci miesiąc świeci".

Zadanie pn. "Dary gostynińskich lasów" mające na celu: Podniesienie wiedzy lokalnej społeczności w zakresie ekonomii społecznej oraz wybranych aspektów przedsiębiorczości z wykorzystaniem naturalnych uwarunkowań i zasobów - lasy gostynińskie cenne dary, zostało dofinansowane przez Lokalną Grupę Działania Aktywni Razem w formie grantu w kwocie 5000,00 zł ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020".

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Arce Cantores

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie