Popularny: 2400 odsłonInformacje16 września, 12:59,

Jak wygląda praca kobiety jako zawodowego kierowcy? Kate TruckDriverka w GCE


Nowy rok szkolny, nowa ogólnopolska akcja ZMPD i Mercedes-Benz Trucks Polska promująca zawód kierowcy. Tegoroczne hasło: Actros Team. Ruszamy do szkół.

Początek roku szkolnego to doskonała okazja do kolejnej akcji Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce i firmy Mercedes-Benz Trucks Polska promującej w szkołach branżowych I stopnia zawód kierowcy. Przedstawiciele firmy Mercedes-Benz Trucks Polska i ZMPD przystąpili do organizacji kolejnej odsłony ogólnopolskiej trasy promocyjnej.We wrześniu i październiku 2022 r. w sześciu placówkach edukacyjnych odbędą się spotkania, podczas których w atrakcyjnej formie przedstawiony zostanie zawód profesjonalnego kierowcy. 

Jedną z 6 szkół objętych akcją zostało Gostynińskie Centrum Edukacyjne, w którym 16 wrzesnia br. odbyło się spotkanie uczniów Szkoły Branzowej I Stopnia w zawodzie kierowca z przedstawicielami firmy Mercedes -Benz. 

W roli gospodarza zaprezentował się dyrektor Wojciech Kiełbasa, który przywitał blisko 40-osobową grupę uczniów oraz pokrótce przedstawił scenariusz całego wydarzenia. 

Kilka słów do uczniów oraz zaproszonych gości skierował pan Arkadiusz Boruszewski –Starosta Gostyniński. Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych było reprezentowane przez  pana Jerzego  Szepietowskiego oraz pan Sławomir Jeneralskiego,  którzy  zaprezentowałi branżę międzynarodowego transportu drogowego. Z kolei o pracy zawodowego kierowcy opowiedziała Katarzyna "KateTruckDriverka", okraszając swoje wystąpienie licznymi anegdotami z trasy, odpowiadając na pytania uczniów oraz zachęcając do dalszej nauki i pracy w zawodzie kierowca. 

Uczniowie zadawali wiele pytań,  mieli również  wyjątkową okazję do wspólnych zdjęć, zdobycia autografu i dalszych rozmów z głównym bohaterem wydarzenia.
Oprócz ww. atrakcji,akcja związana jest takze z przekazaniem szkole  nowoczesnych pomocy naukowych w postaci silników, skrzyń biegów i innych podzespołów pojazdów firmy Mercedes-Benz Trucks Polska. 

Gostynińskie Centrum Edukacyjne jak zawsze mogło liczyć na pomoc zaprzyjaźnionej firmy Pana Kazimierza Majchrzaka – Izolbet Transport, który udostepnił naczepę do ćwiczeń dla uczniów. 

Ponadto na wszystkich uczestników spotkania czekał smaczny poczęstunek przygotowany  przez - "młodych kucharzy" - uczniów Szkoły Branżowej I Stopnia i Technikum – technik żywienia i usług gastronomicznych w Gostynińskim Centrum Edukacyjnym. 
 

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Wojciech Kiełbasa / foto: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Tirek, 17 września
Ciekawy pokaz dla mlodziezy
Kierowca ..prawdziwy, 16 września
Kolejna gwiazdka z YouTube którą na opowiadała młodym bajek o tym jak to jest super być kierowca ciężarówki i zwiedzać świat..niestety tak nie jest .jestem kierowcą z 30 lat w transporcie miedzynarodowym
Dodaj ogłoszenie