Popularny: 3100 odsłonInformacje17 lipca 2019, 16:07,

Jak przebiega rekrutacja do szkół średnich w Gostyninie?

Jak przebiega rekrutacja do szkół średnich w Gostyninie?

Mamy odpowiedź Starostwa

W dniu wczorajszym (16 lipca br.) zostały ogłoszone wyniki rekrutacji do klas pierwszych szkół średnich. W związku z kolejnym etapem wdrażania reformy edukacji o miejsca do szkół zabiegali uczniowie z dwóch roczników: absolwenci szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych. W wielu miastach Polski część uczniów pozostała w zawieszeniu nie dostając się do żadnej ze szkół. Jak sytuacja przedstawia się w Gostyninie?Jak poinformował portal w lakonicznej odpowiedzi Starosta Arkadiusz Boruszewski - "Rekrutacja w szkołach prowadzonych przez Powiat Gostyniński przebiega zgodnie z harmonogramem, nie występują trudności związane z naborem do klas pierwszych."

Na rok szkolny 2019/2020 wpłynęło łącznie 749 wniosków o przyjęcie do szkół ponadgimnazjalnych zgodnie z listami osób zakwalifikowanych. Na potwierdzenie woli przyjęcia zakwalifikowani mają czas do 24 lipca (wtorek) do godziny 10:00.

" Liczbę wolnych miejsc w szkołach będzie można określić w dniu 25 lipca (najpóźniej do godz. 12.00) kiedy to szkolne komisje rekrutacyjne mają obowiązek podania listy kandydatów przyjętych, którzy potwierdzili wolę przyjęcia w postaci dostarczenia oryginalnych dokumentów" - czytamy w odpowiedzi ze Starostwa.

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Wera, 17 lipca 2019
A ile jest planowanych klas pierwszych w obu wariantach, czyli po gimnazjum i po 8 klasowej podstawówce?
Dodaj ogłoszenie