500 odsłonInformacje25 maja, 07:12,

III Turniej Warcabowo-Szachowy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w GostyninieW Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gostyninie odbył się III Turniej Warcabowo-Szachowy, który przyciągnął uczniów pełnych pasji do gier strategicznych. Wydarzenie miało miejsce 24 maja 2024 roku i zgromadziło zarówno początkujących, jak i bardziej doświadczonych graczy, tworząc atmosferę rywalizacji oraz nauki.Głównym celem turnieju było rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, koncentracji oraz cierpliwości wśród dzieci i młodzieży. Organizatorzy chcieli także zachęcić uczestników do zdrowej rywalizacji oraz integracji społeczności szkolnej.

W turnieju wzięło udział ponad 50 uczniów z różnych klas, podzielonych na dwie główne kategorie: warcaby i szachy. Zawodnicy rywalizowali w systemie szwajcarskim i pucharowym, co zapewniło emocjonujące pojedynki do samego końca.

Turniej rozpoczął się o godzinie 9:00 uroczystym otwarciem, podczas którego dyrektor szkoły, pan Robert Pypkowski oraz pani Bogumiła Ogrodowczyk - nauczyciel konsultant w zakresie wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej MSCDN w Płocku, wygłosili krótkie przemówienie na temat znaczenia gier strategicznych w edukacji. Następnie zawodnicy wspierani przez przybyłych gości – p. Krzysztofa Klejnę – Przewodniczącego Rady Miejskiej, Przewodniczącą Rady Rodziców przedszkola p. Martynę Jędrzak, Przewodniczącą Rady Rodziców szkoły p. Anetę Marciszewską, wicedyrektor przedszkola p. Sylwię Śmiałkowską oraz wicedyrektora szkoły p. Marka Osmałka przystąpili do swoich pierwszych partii.

W kategorii warcabowej rozegrano kilka rund eliminacyjnych, po których wyłoniono najlepszych zawodników do rundy finałowej. Mecze były zacięte, a niektórzy uczniowie wykazali się wyjątkową strategią i sprytem.

Turniej szachowy również przyciągnął wielu utalentowanych młodych graczy. Partie były intensywne, a każdy ruch analizowany z największą starannością. Kilka meczów zakończyło się remisem, co dodatkowo podkreśliło wyrównany poziom rywalizacji.

Po wielu emocjonujących rozgrywkach, wyniki prezentowały się następująco:

Warcaby:

1 miejsce – Maja Rosiak ( klasa 3a)

2 miejsce – Maria Dymowska (klasa 2c)

3 miejsce – Aleksander Russek (klasa 3a)

Szachy – klasy I

1 miejsce – Kacper Małecki ( klasa 1b)

2 miejsce – Natan Przyborowski (klasa 1b)

3 miejsce – Aniela Kijek ( klasa 1b)

Szachy – klasy II

1 miejsce – Wojciech Kotliński (klasa 2a)

2 miejsce – Julian Józefowicz (klasa 2b)

3 miejsce – Aleksander Zieliński ( klasa 2b)

Zwycięzcy otrzymali statuetki oraz dyplomy które wręczono podczas uroczystego zakończenia turnieju. Organizatorzy oraz Rada Rodziców zadbali o to, aby każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy upominek, co dodatkowo zmotywowało młodych graczy do dalszego rozwijania swoich umiejętności.

III Turniej Warcabowo-Szachowy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gostyninie kolejny raz okazał się dużym sukcesem. Wydarzenie nie tylko promowało gry logiczne, ale także integrowało społeczność szkolną, zachęcając uczniów do zdrowej rywalizacji i rozwijania pasji. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Paulina Lorkowska / foto: ralf / Marek Osmałek

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie