Popularny: 1300 odsłonInformacje19 września, 13:00,

Hiszpański Erasmus uczniów "Elektryka". Po tygodniu pracy przyszła pora na zwiedzanie


Minął drugi tydzień pobytu uczniów Zespołu Szkół w hiszpańskiej Maladze

W sobotę uczniowie wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Granady. Granada to niezwykłe miasto, które trudno porównać z jakimkolwiek innym miejscem w Andaluzji. Jeśli można powiedzieć, że cała Andaluzja jest piękna, a każde z jej miast zachwyca wpływami arabskiej architektury, sztuką flamenco i artyzmem ludzi zamieszkujących te tereny, to w Granadzie wszystko ulega zwielokrotnieniu.Przygodę w Granadzie rozpoczęli od spaceru po miejsce, podczas którego uczniowie mogli zobaczyć Katedrę, dzielnicę arabską – Albacin, Kaplicę Królewską i piękne parki z charakterystycznymi fontannami.

Kulminacyjnym punktem wycieczki była wizyta w Kompleksie Pałacowym Alhambra. Otoczone bujnymi drzewami aleje zapewniają przyjemny cień i chłód, spotęgowany obfitością wód płynących w ogrodowych strumieniach. 

Alhambra stanowiła największy ośrodek polityczny i arystokratyczny na muzułmańskim zachodzie. Oprócz budynków Nasrydów, służących za mieszkanie królom i ich służbie, na terenie pałacu znajduje się szereg urzekających pięknem prostokątnych dziedzińców oraz liczne fontanny. Najstarszym z zabudowań jest Alkazaba. Jedną z najważniejszych konstrukcji stanowi Torre de la Vela (Wieża Czuwania), z której rozpościera się jeden z najwspanialszych widoków na Alhambrę. Patio de los Leones, którego nazwa odnosi się do lwów tworzących fontannę, jest jednym z najpiękniejszych dziedzińców zespołu pałacowego

W niedzielę uczniowie udali się na kolejną wycieczkę. Tym razem celem podróży była leżąca w północnej części Andaluzji Kordoba. W okresie średniowiecza Kordoba była największym i najbardziej rozwiniętym miastem ówczesnej Europy – czego świadectwem są zabytki porozrzucane po jednym z najbardziej rozległych starych miast na kontynencie.

Kordoba jest obecnie jednym z ciekawszych i bardziej intrygujących miast w Hiszpanii. Przede wszystkim dlatego, że znajdziemy tam wpływy trzech, różnych kultur: żydowskiej, muzułmańskiej i chrześcijańskiej. Do najważniejszych zabytków miasta należy imponujący architekturą Wielki Meczet, urocza, żydowska dzielnica czy wspaniała rezydencja Alcazar de los Reyes Cristianos. Na uwagę zasługuje także starówka Kordoby. Jest jedną z większych i piękniejszych w Europie, dzięki czemu znalazła się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kordoba jest godna odwiedzenia również ze względu na lokalizację. Blisko z niej do Sewilli, Malagi oraz na wybrzeże. Może więc stanowić dobrą bazę wypadową do eksplorowania południowo-wschodniej Hiszpanii.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf / ZS Gostynin

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie