Popularny: 1500 odsłonInformacje25 lipca 2020, 15:32,

Gostynińskie obchody Święta Policji


Ze względu na pandemię tegoroczne obchody Święta Policji miały charakter zamknięty

Święto Policji to data szczególna dla funkcjonariuszy. To czas awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań dla policjantów i pracowników Policji, ale też i tych, z którymi mundurowi na co dzień współpracują. W piątek (24 lipca br.) w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyninie odbył się uroczysty apel z okazji 101. rocznicy poswatania Policji Państwowej.Uroczystość rozpoczęła się zgodnie z ceremoniałem od złożenia meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji w Gostyninie insp. Zbigniewowi Włodkowskiemu o gotowości do rozpoczęcia uroczystego apelu z okazji obchodów Święta Policji. Po przywitaniu ze sztandarem, odegrano Hymn RP. Następnie Komendant w krótkim przemówieniu powitał policjantów i pracowników, oraz  podziękował wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym za ich zaangażowanie i trud włożony w codzienną pracę. Później przyszedł czas na wręczanie aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz stanowiska służbowe.

W tym roku w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyninie rozkazem Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu awansowanych zostało 21 policjantów naszej komendy. Komendant Powiatowy Policji w Gostyninie wydał rozkaz o mianowaniu na stopień starszego posterunkowego Policji 6 funkcjonariuszom naszej jednostki, oraz mianował 5 funkcjonariuszy na wyższe stanowiska służbowe.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej medalem srebrnym „Za długoletnią służbę” odznaczył pracownika cywilnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie Ewę Guzińską. Minister Spraw Wewnętrznym i Administracji srebrną odznaka „Zasłużony Policjant” odznaczył I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Gostyninie mł. insp. Roberta Kopra, oraz brązową odznaką „Zasłużony Policjant” nadkom. Radosława Dudka.

Odznaczenia od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za „Zasługi dla Policji” otrzymał Wójt Gminy Pacyna Krzysztof Woźniak, oraz Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Gostyninie bryg. Mariusz Ostrowski.

Podczas uroczystości odczytany został list Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu  insp. Michała Ledziona, skierowany do mazowieckich  policjantów i pracowników. Komendant w 95. rocznicę służby kobiet w szeregach Policji, oprócz życzeń, podziękował im za profesjonalizm oraz sumienność w służbie.

Podziękowania oraz życzenia z okazji Święta Policji dla wszystkich policjantów i pracowników na ręcę Komendanta Powiatowego Policji w Gostyninie przekazała Wójt Gminy Szczawin Kościelny Barbara Stępniak, oraz Burmistrz Miasta i Gminy Sanniki Gabriel Wieczorek.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: KPP Gostynin

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie