Popularny: 3400 odsłonInformacje16 stycznia 2017, 14:50,

Gostyniński WOŚP zebrał już blisko 32 tysiące złotych, a liczenie trwa dalej!To niesamowite. Jak informuje Gostyniński sztab WOŚP wczoraj udało się uzbierać prawie 32 tysiące złotych. Ostateczna kwota będzie jednak wyższa, ponieważ policzone zostały dopiero pieniądze z puszek wolontariuszy kwestujących na terenie miasta. Jest to niebywały sukces gostynińskiego sztabu prowadzonego przez Agnieszkę Bartosiak. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w Gostyninie uzbierano blisko 27 tysięcy złotych.W naszym mieście granie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy rozpoczęło się już przed 15 stycznia, gdzie np. w Gimnazjum nr 2 tradycyjnie zorganizowany został koncert połączony ze zbiórką pieniędzy.

W dniu 25 Finału WOŚP, 48 wolontariuszy zbierało do puszek datki na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. W Miejskim Centrum Kultury z tej okazji przygotowanych zostało wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Szefem sztabu WOŚP w Gostyninie po raz pierwszy była Agnieszka Bartosiak. Podczas trwania Orkiestry spotkać można było jej wieloletniego szefa - Krzysztofa Kieresia, który w podziękowaniu za dotychczasowe działania na rzecz WOŚP otrzymał wiele ciepłych słów i pyszny tort.

W samo południe "I Bieg z fantazją" poprzedziła rozgrzewka poprowadzona przez Iwonę Markus z Zumba Fitness. Biorących udział w biegu, ubranych w kolorowe i wymyślne stroje poprowadziła na rowerze Katarzyna Pakulska. Uczestników biegu zabezpieczało Pogotowie Ratunkowe. Bieg rozpoczął się przy MCK i przebiegał: ul. Wojska Polskiego, Ks. Jerzego Popiełuszki, małą obwodnicą, Zamkową, Parkową, Kutnowską, Polną, Kopernika i 18. Stycznia. Jury oceniało biegaczy także za wykonanie strojów. Można było podziwiać: robota, zakonnicę Pippi, potworki i wiele innych zabawnych postaci.

Następnie na scenie MCK wystąpiła Miejska Orkiestra Dęta pod batutą Józefa Pakulskiego, która rozpoczęła swój występ odegraniem hymnu Wielkiej Orkiestry.

Oprócz trwających w sali kinowej przedstawień i koncertów w holu MCK na kiermaszu można było skosztować smakowitych ciast przygotowanych przez panie z Inicjatywy dla Gostynina  do którego przyłączyły się również inne chętne mieszkanki Gostynina, dla dzieci była przygotowana wata cukrowa. Ponadto maluchy malowały buzie, młodzież brała udział w pokazie pierwszej pomocy, warsztatach ceramicznych, a przed MCK można było podziwiać zwierzaki w mini ZOO. Wielu chętnych oglądało wystawę zorganizowaną w Galerii "W Przejściu", gdzie zaprezentowano fotografie z poprzednich edycji WOŚP-u.

Wśród atrakcji towarzyszących znalazło się wykonywanie 25 metrów szalika na drutach, z okazji 25-lecia WOŚP, który robiły członkinie Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Można było także zmierzyć sobie poziom cukru i zbadać słuch.

W drugiej części imprezy, do godz. 21.00 odbywały się koncerty między innymi "Pogody", "Nowej Kultury" i gwiazdy wieczoru – "Kobranocki".

Ostatnim punktem Orkiestry było wypuszczenie „Światełka do nieba”.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf / UM Gostynin

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

TKM, 17 stycznia 2017
Przeglądam zdjęcia z WOŚP i nie widzę nigdzie burmistrza, zastępcy, Adamskich-dlaczego?
emeryt, 16 stycznia 2017
gratuluje i dziekuje. Prosze ludzi w moim wieku, by dolaczyli sie do tej pieknej akcji
Dodaj ogłoszenie