Popularny: 700 odsłonInformacje21 lutego, 17:36,

Gostyniński stadion będzie zmodernizowany

Gostyniński stadion będzie zmodernizowany

Udostępnij 47
Nareszcie!

Do końca 2021 roku stadion sportowy w Gostyninie przejdzie gruntowną modernizację. Całkowity koszt inwestycji opiewa na kwotę 5. 837,134 zł, z czego 2,5 mln zł będzie pochodzić z dofinansowania Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.O realizację zadanie radni miejscu zabiegali już w poprzedniej kadencji.

W ramach modernizacji stadionu im. Janusza Kłusocińskiego zostanie wybudowane boisko do treningów piłkarskich wraz z dojściami, dojazdami, niezbędną infrastrukturą techniczną w tym instalacją oświetleniową, wodno–kanalizacyjną oraz zaplecze sanitarno–socjalne.
Gostyniński stadion w obecnej formie jest obiektem sportowym składającym się z boiska piłkarskiego z nawierzchnią trawiastą i trybunami mogącymi pomieścić 670 widzów, bieżni, pawilon sportowy z zapleczem noclegowym i sanitarnym. Na boisku prowadzone są rozgrywki klubu miejskiego Mazur Gostynin.

Obok boiska głównego w 2010 roku do użytku został oddany kompleks  „Orlik 2012” z boiskiem do piłki nożnej o wymiarach 30,0 m x 50,0 m,  boiskiem do koszykówki, tenisa ziemnego, siatkówki i piłki ręcznej wraz z infrastrukturą towarzyszącą.
 

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

Zenek, 22 lutego
Czy bieżnia też będzie remontowana? Tzn. czy będzie tartan?
Dodaj ogłoszenie