Informacje1 lipca 2021, 09:35,

Gmina Gostynin otrzyma dofinansowanie na budowę sieci wodociągowej w Sokołowie

Gmina Gostynin otrzyma dofinansowanie na budowę sieci wodociągowej w Sokołowie

Przebudowa oraz budowa sieci wodociągowej we wsi Sokołów- to nazwa zadania, które zostanie dofinansowane kwotą 200 000,00 zł

Rząd premiera Mateusza Morawieckiego rozstrzygnął kolejny nabór w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Tym razem wsparcie otrzymają 33 inwestycje gminne z województwa mazowieckiego, na terenie których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej (PGR-y).Przedstawiciele takich gmin z regionów: warszawskiego, płockiego i siedleckiego otrzymali z rąk Wojewody Konstantego Radziwiłła i Wicewojewody Sylwestra Dąbrowskiego symboliczne promesy o łącznej wartości ponad 9,6 mln zł.

"W ramach zrównoważonego rozwoju, który jest hasłem dominującym w przemianach, które zachodzą w Polsce od kilku lat, wprowadzamy nowy projekt, jakim jest wsparcie dla tych gmin, na terenie których funkcjonowały wcześniej Państwowe Gospodarstwa Rolne. Tych gmin, które w związku z tym muszą dostać pewien zastrzyk, żeby nadrobić to, co zostało stracone poprzez funkcjonowanie PGR-ów, a szczególnie w okresie po ich likwidacji" - powiedział Wojewoda Konstanty Radziwiłł, w trakcie uroczystości w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.

Gmina Gostynin znalazła się na liście gmin, które otrzymają środki finansowe z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, gdzie funkcjonowały przedsiębiorstwa państwowej gospodarki rolnej.

Przebudowa oraz budowa sieci wodociągowej we wsi Sokołów- to nazwa zadania, które zostanie dofinansowane kwotą 200 000,00 zł.

autor/źródło: UG Gostynin

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie