Popularny: 1200 odsłonInformacje17 stycznia 2017, 10:21,

Gimnazjaliści z Siemowita zwiedzili Muzeum Sztuki w łódzkiej Manufakturze

Gimnazjaliści z Siemowita zwiedzili Muzeum Sztuki w łódzkiej Manufakturze


Na przekór przesądom w piątek trzynastego z P. Marią Antczak i P. Barbarą Lewandowską gimnazjaliści z Siemowita udali się na kolejną szkolną wycieczkę – tym razem do Łodzi. Nie zniechęciła ich zimowa aura i w porannych godzinach udali się do jednej z trzech siedzib Muzeum Sztuki w łódzkiej Manufakturze.Po zwiedzeniu bieżącej wystawy  mieli okazję wzięcia udziału w niezwykle ciekawych warsztatach rozwijania twórczej wyobraźni. Tematem przewodnim zajęć  „Wykaż się” był motyw podróży.

Z pomocą Pani Kasi, przewodnika muzeum, powstały bardzo interesujące prace. Kolejnym punktem programu była wizyta w Planetarium EC 1, uznanym przez National Geographic Traveler pierwszym z nowych cudów Polski 2016 roku, która rozpoczęła projekcja filmu „Czarne dziury”.

Projekcję poprzedził opis zjawisk astronomicznych, zachodzących aktualnie na niebie. Uczniowie dowiedzieli się, jak powstają, gdzie się znajdują oraz jaki wpływ na Wszechświat mają czarne dziury. Poznali nowe pojęcia i symulacje wyglądu tych niezwykłych miejsc, obszarów przestrzeni, których istnienie przewidziała Ogólna Teoria Względności Alberta Einsteina.  

autor/źródło: Gimnazjum nr 1

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie