7300 odsłonInformacje18 kwietnia 2018, 15:33,

Gazeta Wyborcza: leśniczy z Gostynina, sympatyk PiS został dyrektorem w Toruniu

Gazeta Wyborcza: leśniczy z Gostynina, sympatyk PiS został dyrektorem w Toruniu


- Niespodziewana zmiana w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. Długoletniego dyrektora Janusza Kaczmarka zastąpił związany z Prawem i Sprawiedliwością Bartosz Bazela, ostatnio nadleśniczy w Supraślu, leśniczy pochodzący z Gostynina - czytamy w Gazecie Wyborczej dodatku regionalnym z Torunia.Bartosz Bazela to były kandydat do Rady Miasta Gostynina z listy Prawa i Sprawiedliwości oraz lokalny działacz tej partii, który od 8 maja 2017 r. zaczął pełnić funkcję Nadleśniczego Nadleśnictwa Supraśl w województwie podlaskim, tuż przy granicy z Białorusią – dowiedział się nasz portal rok temu:

https://gostynin.info/…/dobra-zmiana-dla-bartosza-bazeli-z…/

Odwołany wieloletni dyrektor

Jak informuje toruńska Gazeta Wyborcza, Janusz Kaczmarek pełnił funkcję dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych od 1992 r. z dwiema przerwami, przypadającymi na czasy rządów lewicy (1994-1997 oraz 2002-2005). Piątek, 13 kwietnia 2018 roku okazał się pechowy dla Kaczmarka, jak informują toruńskie media udał się do dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych do Warszawy, gdzie wręczono mu odwołanie ze stanowiska a tego samego dnia w siedzibie RDLP w Toruniu pojawił się nowy dyrektor – Bartosz Bazela.

- Stanowisko dyrektora regionalnego jest stanowiskiem, na które powołując daną osobę i odwołując, nie jest wymagane podawanie przyczyny – powiedziała GW Anna Malinowska, rzeczniczka Lasów Państwowych.

- Nowy dyrektor w Toruniu Bartosz Michał Bazela jest absolwentem leśnictwa w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, pracował jako specjalista w nadleśnictwie Gostynin koło Płocka. W 2014 r. jako kandydat PiS bezskutecznie próbował zostać radnym Gostynina. Trzy lata później został nadleśniczym w Supraślu na Podlasiu - czytamy w Gazecie Wyborczej.

W niespełna dwa lata od specjalisty służby leśnej do dyrektora

„Bartosz Bazela, aktywny działacz lokalnego koła Prawa i Sprawiedliwości, zaangażowany w sprawy lokalnej polityki, piewca działalności burmistrza, wielki krytyk opozycji. Do tej pory zatrudniony był jako specjalista służby leśnej w Nadleśnictwie Gostynin. W wyborach samorządowych w 2014 kandydował bez powodzenia w okręgu numer 6 w Gostyninie do Rady Miejskiej z list Prawa i Sprawiedliwości. Nie otrzymał mandatu, przegrał ze Stanisławem Pieniążkiem z Inicjatywy dla Gostynina.

Bartosz Bazela to także pomysłodawca m.in. złożonego projektu do gostynińskiego Budżetu Obywatelskiego 2017 pod nazwą „Zwiększenie bezpieczeństwa drogowego dla pieszych w okolicach SP nr 1w Gostyninie przez montaż progów zwalniających”. Pomysł nie zyskał aprobaty mieszkańców. W czasie ostatniej kampanii samorządowej i parlamentarnej namawiał do głosowania na kandydatów PiS, a także był wielkim orędownikiem korzyści jakie może uzyskać Gostynin z tytułu wygranej przez PiS, wskazując w szczególności na wielomilionową pomoc, która w czasie rządów PiS spłynie do Gostynina.

Sympatyk Gazety Polskiej. Bliski współpracownik i członek sztabu wyborczego Pawła Kalinowskiego. W wyborach prezydenckich zabiegał o głosy dla Andrzeja Dudy, w wyborach parlamentarnych m.in. dla Wojciecha Jasińskiego czy Macieja Wąsika” - informował nasz portal w maju 2017 roku.

Mimo prób, dziennikarzom Gazety Wyborczej nie udało się skontaktować z nowym dyrektorem.

Do tematu będziemy powracać.

autor/źródło: Piotr Mrówka

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Janis, 29 kwietnia 2018
Narodziny kolejnej gwiazdy?
żubr, 20 kwietnia 2018
Dobrze wiemy jak się dostał na to stanowisko. Czy to osiągnięcie???
kornik, 19 kwietnia 2018
PiS do lasu - leśne dziadki.
Dodaj ogłoszenie