Popularny: 900 odsłonInformacje6 października, 07:41,

Emocje, dziewięć bramek i kolejne trzy punkty seniorów

Emocjonujące spotkanie i trzy punkty Mazura w 8 kolejce Płockiej Ligi Okręgowej. W sobotę, 5 października 2019 r. seniorzy wygrali 5:4 ze Skrą Drobin.

Udostępnij 18
Mazur pnie się w górę tabeli

Mecz dobrze zaczął się dla Mazura, od 5 minuty nasz zespół po golu Eryka Przybylskiego prowadził 1:0. Na 2:0 podwyższył w 14 minucie Bartosz Komorowski i wydawało się, że mecz jest już pod kontrolą naszego zespołu. Jednak niekiedy absurdalne decyzje trójki sędziowskiej powodowały nerwowość w grze obu drużyn.

Do ważnej sytuacji doszło w 42 minucie, gdy to uderzony w twarz przez Artura Lewickiego został Damian Surmak, żaden z trzech sędziów nie zauważył jednak niesportowego zachowania zawodnika gości i nie ujrzał on czerwonej kartki, choć nie uniknie najprawdopodobniej zawodnika Skry kara za "chamstwo boiskowe".

W drugiej połowie goście nie poddawali się, choć Mazur miał już mecz zupełnie pod kontrolą. W 59 minucie Marcin Kowalski wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul Rafała Wilamowskiego na Łukaszu Kostunie i było 2:1, jednak kolejne minuty to popis naszego zespołu. Minutę później na 3:1 po raz drugi po asyście Surmaka trafił Bartosz Komorowski a na 4:1 po raz pierwszy w barwach Mazura Sławomir Podgórski. Na 5:1 trafił, strzelając hat-tricka, Bartosz Komorowski i wydawało się, że Drobin już się nie podniesie.

Przeczytaj też: Wygrana Mazura na przełamanie złej passy

Jednak Skra doprowadziła do rzadko spotykanej sytuacji, że z wyniki 5:1 zrobiło się 5:4 w ciągu 10 minut, najpierw po strzale z dystansu trafił Bartłomiej Mielczarski a w 87 i 88 minucie Kowalski, strzelając jak Komorowski hat-tricka w tym meczu. Na szczęście dla Mazura, już nie wystarczyło rywalom czasu ani sił i trzy punkty pozostały na koncie Mazura.

Mazur Gostynin - Skra Drobin 5:4

bramki: 5' Eryk Przybylski, 14' 61' i 76' Bartosz Komorowski, 64' Sławomir Podgórski - 60' (karny) 87' i 88' Marcin Kowalski, 81' Bartłomiej Mielczarski

Mazur: Hubert Borowy - Michał Matecki Piotr Dutkiewicz Paweł Znyk Mateusz Dobieński - Eryk Przybylski Damian Surmak Dariusz Kurkowski (71' Cezary Szczerbak) Sławomir Podgórski - Rafał Wilamowski Bartosz Komorowski; trener: Arkadiusz Szulczewski

Skra: Sebastian Majchrzak - Artur Lewicki, Łukasz Kostun, Daniel Zjadewicz, Jakub Bucior, Daniel Sawicki, Bartłomiej Mielczarski, Marcin Kowalski, Sebastian Marlęga, Kamil Reguliński, Hubert Wawrzyński (85' Michał Lemanowicz); trener: Michał Lemanowicz

żółte kartki: Dobieński, Surmak, trener Arkadiusz Szulczewski

autor/źródło: Piotr Mrówka