Popularny: 800 odsłonInformacje20 lutego, 13:25,

Dzięki posłom PIS prawie 2 mld trafią do TVP. Czy chętnie oglądacie tę telewizję?

Dzięki posłom PIS prawie 2 mld trafią do TVP. Czy chętnie oglądacie tę telewizję?

Udostępnij 34
Na chemioterapię wszystkich nowotworów złośliwych w Polsce wydaje się znacznie mniej" - skomentował Marszałek Senatu Tomasz Grodzki

Pomimo coraz silniejszej pozycji internetu jako medium informacyjnego, bardzo duża część osób czerpie informacje z programów telewizyjnych. W Gostyninie możemy korzystać z oferty programowej oferowanej m.in. przez Softnet, telewizję kablową Vectra oraz z cyfrowej telewizji naziemnej. Niezależnie od operatora z którego usług korzystamy, wszyscy posiadacze odbiorników radiowo-telewizyjnych zobowiązani są do uiszczania abonamentu RTV, z którego utrzymywana jest telewizja publiczna oraz radio.W ubiegłym tygodniu, głosami posłów Prawa i Sprawiedliwości Sejm przegłosował nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy abonamentowej zakładającej rekompensatę w wysokości 1,95 mld zł w 2020 r. dla TVP i Polskiego Radia z tytułu utraconych wpływów. Nowelizacja czeka na podpis prezydenta.

Przeciwko przyjęciu nowelizacji byli posłowie opozycji, którzy zarzucali telewizji publicznej kierowanej przez prezesa Jacka Kurskiego stronniczość programów informacyjnych i publicystycznych. "Mediów publicznych w Polsce już dawno nie ma" - mówiła wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (KO). 

Na początku lutego Senat odrzucił nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy abonamentowej. Marszałek Tomasz Grodzki zapowiadał wtedy poprawkę do budżetu, która przewidywała przeznaczenie kwoty blisko 2 mld złotych na onkologię. "Senat nie zgodził się na 2 mld zł wsparcia dla TVP, gdy na chemioterapię wszystkich nowotworów złośliwych w Polsce wydaje się znacznie mniej" - komentował na swoim twitterze Marszałek Senatu.

W środę (19 lutego br.) senacka komisja zdrowia poparła złożoną przez Koalicję Obywatelską do projektu budżetu na 2020 r. poprawkę, która zakłada przesunięcie w budżecie z działu dotacje i subwencje 1,95 mld zł i dodanie programu polityki zdrowotnej na leczenie chorób nowotworowych - informuje serwis politykazdrowotna.com.

"Pieniądze, które chcieliśmy przeznaczyć na onkologię, pieniądze, które senat przyjął w formie odrzucenia dotacji na dofinansowanie telewizji publicznej i senat chciał skierować na onkologię - zostało to przez Sejm odrzucone. Dlatego poszukaliśmy pieniędzy w budżecie" - tłumaczyła Beata Małecka-Libera - przewodnicząca komisji.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

Taki, 23 lutego
Oglądam jedynie informacje z Polski i ze świata na TVP Info a TVN nie oglądałem 10 lat z powodu ich kłamstw.
polka, 23 lutego
Sory nie ogladam i nie bede ogladac szkoda czasu. Nie popieram dodatkowo przyznanych 2 mld zl .SSSSSSSSSSSSSSSSSORY te pieniadze mozna lepiej wykorzystac sa pilniejsze potrzeby ale coz glos narodu nic nie znaczy
Badzio, 22 lutego
TVP jest super TVN to dno
Dodaj ogłoszenie