3700 odsłonInformacje19 kwietnia, 17:39,

Dwa ronda, ścieżki rowerowe i doświetlenie przejść dla pieszych. Wkrótce realizacja


Nowe ronda i ścieżki rowerowe zmienią Gostynin

W spotkaniu, które odbyło się pomiędzy Agnieszką Korajczyk-Szyperską, Krzysztofem Klejną a Dyrektorem Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Grzegorzem Obłękowskim oraz Dyrektorem Rejonu Drogowego Gostynin – Płock Michałem Góreckim, omówiono kluczowe inwestycje komunikacyjne planowane na terenie Gostynina.Jednym z głównych tematów była budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Bierzewickiej z ul. Jana Pawła i ul. Płocką oraz ronda turbinowego na skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła z Aleją księdza Popiełuszki. Te projekty mają na celu nie tylko poprawę przepustowości ruchu, ale także zwiększenie bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników drogi.

Według szacunków, wartość tych inwestycji wynosić będzie około 18 000 000 zł, co świadczy o ich znaczeniu dla rozwoju infrastruktury drogowej w regionie.

Ponadto, poruszono kwestię budowy ścieżek pieszo-rowerowych, które w pierwszej kolejności mają zostać zrealizowane przy ulicy Krośniewickiej (Gostynin - Kozice), oraz ścieżek prowadzących od obwodnicy Gostynina do szpitala wojewódzkiego Gostynin Zalesie. Te inwestycje mają na celu promowanie aktywnego trybu życia oraz zwiększenie bezpieczeństwa dla pieszych i rowerzystów.

Nie zapomniano również o potrzebie doświetlenia przejść dla pieszych wzdłuż dróg wojewódzkich na terenie miasta Gostynina. W poprzednim roku, dzięki zaangażowaniu Inicjatywy dla Gostynina, doświetlono 4 przejścia dla pieszych, a planowane jest kontynuowanie tych działań także w bieżącym roku.

Jak podkreśliła Agnieszka Korajczyk-Szyperska - "Te inwestycje są kluczowe dla naszego miasta. Poprawią one nie tylko płynność ruchu, ale przede wszystkim zwiększą bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg."

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Pracownica, 22 kwietnia
Ścieżka rowerowa z obwodnicy do szpitala w Zalesiu już jest, może nowa Pani burmistrz pomyśli o ścieżce rowerowej do szpitala w Kruku
Zet., 20 kwietnia
Rozwalić dobre skrzyżowanie,dla "lepszego"ronda.podarowane pieniądze lekko się wydaje.
Dodaj ogłoszenie