Popularny: 5300 odsłonInformacje9 września 2019, 07:53,

Dożynki w parafii św. Marcina


Udostępnij 59
Gospodarzami dożynek byli mieszkańcy Legardy

W niedzielę (8 września br.), Kościół obchodził święto zwane Matki Bożej Siewnej. Tego dnia w parafii św. Marcina odbyły się parafialne dożynki, których gospodarzami byli mieszkańcy Legardy.Do wspólnego dziękczynienia za plony dołączyli się także z własnymi wieńcami i koszami: Koło Gospodyń Wiejskich w Budach Kozickich, sołectwo Kozice-Polesie, Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet Bielawy - Zwoleń, Rodzinne ogrody działkowe "Relax" oraz mieszkańcy Jaworka i Emilianowa.

Po wspólnej Mszy świętej, którą odprawił ks. dziekan Ryszard Kruszewski, zebrani w świątyni podzielili się chlebem wypieczonym z tegorocznych ziaren. Następnie w podziemiach kościoła można było skosztować chleba ze smalcem i ogórkiem oraz ciast przygotowanych przez gospodarzy dożynek.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Komentarze

U3W mieszkaniec, 9 września 2019
Dobrze, że ks. dziekan organizuje dożynki, tym samym mobilizuje okoliczne wioski do wykonania i zaprezentowania pięknach wieńców dożynkowych, przypomina mieszkańcom miasta o istnieniu takiej tradycji. W przeciwnym razie byśmy zapomnieli o istnieniu takiego święta.

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie