Artykuł partnerski28 marca, 14:24,

Dlaczego domy z drewna to dobra inwestycja?

Dlaczego domy z drewna to dobra inwestycja?

Udostępnij
Domki drewniane to same korzyści

Coraz więcej osób realizuje swe marzenia związane z posiadaniem przytulnego, drewnianego domu. Dlaczego jest to dobre rozwiązanie? Sprawdźmy jakie korzyści niesie za sobą wykorzystanie drewna w budownictwie.


Nie da się nie zauważyć, że w dzisiejszych czasach coraz większą uwagę poświęcamy ekologii. Zmiany klimatyczne, które dotykają nas już dziś, są doskonałą motywacją do tego, aby wdrażać rozwiązania sprzyjające środowisku, hamujące ten proces. Wykorzystanie naturalnych surowców w budownictwie jest właśnie jednym z nich. Konstrukcje drewniane nie tylko prezentują się wspaniale, ale i są także w pełni ekologiczne. Ich budowa pochłania znacznie mniej energii, a sam materiał jest całkowicie biodegradowalny. Są to tylko niektóre z licznych korzyści, które powodują, że coraz więcej osób decyduje się na domki drewniane. Dziś o innych atutach tego rozwiązania opowie nam Pan Przemysław Balcewicz, dyrektor firmy Eko Architektura, będącej wiodącym producentem budowli drewnianych w naszym kraju. 

W ciągu ostatnich kilku lat odnotowano bardzo duży wzrost zapotrzebowania na realizację budowli drewnianych. Dlaczego właściwie wyroby z drewna są tak popularne? 

Istnieje wiele czynników mających wpływ na wzrost zainteresowania wyrobami drewnianymi. Oczywiście ogromny wpływ na tę tendencję, ma fakt, że konsumenci są coraz bardziej świadomi w dziedzinie ekologii. Obecnie doskonale wiemy, jak szkodliwy wpływ na środowisko może mieć przemysł budowlany, a przede wszystkim materiały w nim wykorzystywane. Drewno to jeden z nielicznych surowców konstrukcyjnych, mających w pełni naturalne pochodzenie. W związku z tym właśnie między innymi tak chętnie wracamy do tego rozwiązania. Wracamy — bo w końcu dawniej większość budowli wykonywano właśnie z drewna. Bardzo cieszy mnie fakt, że materiał ten znów jest doceniany, ponieważ jego wykorzystanie ma naprawdę wiele zalet i to nie tylko tych z zakresu ekologii. 

Jakie zalety niesie za sobą budowa domów drewnianych?

Można ująć to właściwie w jednym zdaniu. Domki drewniane to same korzyści. Jest to doskonały wybór dla osób decydujących się na budowę domu. Przede wszystkim na dużą uwagę zasługuje fakt, że takie konstrukcje powstają naprawdę w krótkim czasie. Oczywiście nie mogę podać konkretnego terminu, w jakim zachodzi finalizacja wykonania zlecenia, gdyż wynik ten nie jest stały. Jest zależny przede wszystkim od rodzaju projektu, czy też liczby pięter. Jednak zwykle prace budowlane nie trwają dłużej niż kilka tygodni. Co więcej, montaż domów z drewna jest znacznie tańszy niż budowa, przy której wykorzystywane są inne materiały konstrukcyjne. W związku z tym zdecydowanie więcej osób może pozwolić sobie na komfort posiadania własnego domu. Ponadto na wyróżnienie zasługują jeszcze walory takie jak:

  • duży wybór wśród projektów
  • szybka realizacja zleceń
  • możliwość wykonania zamówień na projekty indywidualne
  • wiele możliwości zastosowania

Mówiąc o zaletach budowli drewnianych, nie mogę zapomnieć także o moim zdaniem najważniejszej z nich. Jest to po prostu komfort mieszkania. Domki drewniane stwarzają doskonałe warunki. Są nie tylko niezwykle przytulne, ale i zapewniają termoizolację. Co więcej, takie wnętrza stanowią doskonałe środowisko mieszkalne dla alergików, gdyż drewno jest elektrostatyczne. Oznacza to, że w takich pomieszczeniach osadza się znacznie mniej kurzu. 

Czy budowa domów z drewna jest opłacalna? Wiadomo, że konstrukcje wykonywane z klasycznych materiałów są trwałe. Czy drewno także zapewnia taką solidność? 

Jak najbardziej. Domki drewniane zapewniają wieloletnią trwałość. Oczywiście istotną rolę gra tu odpowiednia pielęgnacja. Jednak kluczem do uzyskania solidnej konstrukcji, jest sposób montażu. W Eko Architektura wykorzystujemy w tym procesie najnowocześniejsze technologie, które umożliwiają nam stworzenie budowli charakteryzującej się niezwykłą solidnością. Co więcej, podczas realizacji projektów, korzystamy z materiałów najwyższej jakości. Z tego też powodu wszystkie konstrukcje, które ''wyszły'' spod naszej ręki dopracowane są w najmniejszym nawet szczególe. Dzięki temu obecnie cieszyć się możemy pełnym zaufaniem naszych klientów. 

autor/źródło: domkiekoarchitektura.pl

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie