2900 odsłonInformacje2 maja 2022, 11:12,

Dach w Starej Betoniarni wymaga generalnego remontu


XLVI sesja Rady Miejskiej

W środę (27 kwietnia br.) w sali posiedzeń Urzędu Miasta odbyły się obrady XLVI sesji Rady Miejskiej VIII kadencji w Gostyninie. W trakcie posiedzenia radni wysłuchali informacji Prezesa Miejskiego Centrum Handlowego „Stara Betoniarnia” o realizacji zadań statutowych w roku 2021."Rok 2021 był ważnym rokiem dla spółki. Był ważny z dwóch powodów. Pierwszy to pełne wykorzystanie powierzchni w galerii handlowo-usługowej. (...) Drugi aspekt, który też chciałem poruszyć to to, że w ślad za pełnym wykorzystaniem powierzchni handlowej nastąpił tez korzystny wynik finansowy. Wynik za rok finansowy 2021 będzie dodatni. Wynik może nie jest jakiś spektakularny bo wyniósł 1731 złotych, ale to daje szanse na przyszłość" - mówił Rafał Różański prezes Starej Betoniarni.

Bolączką z którą zmaga się zarządca obiektu oraz najemcy jest przeciekający dach w hali targowej. 

"Tych przecieków jest bardzo dużo. Kilka tygodni temu rozmawiałem z firmą, która do tej pory nam naprawiała ten dach. I powiem szczerze, że pan mi odmówił dalszych napraw mówiąc, że są one bezskuteczne. I naprawdę, że szkoda pieniędzy spółki. (...) Sta też mój apel do Państwa o to, aby taki remont generalny w tymże obiekcie przeprowadzić.  Jest już spore ryzyko, że najemcy mogą odchodzić" - apelował na sesji prezes Różański.

Ponadto w trakcie posiedzenia zostało omówione funkcjonowanie pomocy społecznej na terenie Gminy Miasta Gostynina. Informacje o realizacji zadań statusowych za rok 2021 przedstawili: dyrektorki Miejskie Ośrodka Pomocy Społeczne, Punktu opieki nad dziećmi do lat trzech: „Bajkowy zakątek” oraz  „Zaczarowana kraina”, a także Klub Seniora „Parostatek” i Klubu dziecięcego „Uśmiech malucha”.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

NIE IZA, 5 maja 2022
Robert, proszę wspomnij o konserwatorze, chętnie poczytamy. W jednym z przedszkoli też był fajny konserwator "widmo" :D
Robert, 4 maja 2022
Normalnie wzruszylem się do łez, po prawie 10 ciu latach obiekt za 17 MILONOW wykazuje 1700 zł zysku!!! Gwoli przypomnienia na starym placu koło Kościoła Pani Jabłońska co miesiąc płaciła 12 tyś dzierżawy MIESIĘCZNIE!!! Czyli rocznie mieszkańcy Gostynina mieli 144 tyś na utrzymanie miasta. No ale teraz mamy Prezesa, radę nadzorczą, że o Panu konserwatorze nie wspomnę. Swego czasu obecny Pan Burmistrz zlecił audyt, który kosztował prawie 6 tyś zł i tam było wyłuszczone skrupulatnie, co trzeba zrobić żeby obiekt zarabiał, nie trzeba być geniuszem żeby domyślić się co zastało zrealizowane... kompletnie nic.
On33, 3 maja 2022
To gwarancja juz minela i na dach i blache to 20lat daja czyli budrox kie0sko to wykonal
Dodaj ogłoszenie