Popularny: 3700 odsłonInformacje7 lutego 2019, 09:05,

Czy dojdzie do remontu w centrum miasta?

Czy dojdzie do remontu w centrum miasta?

Miasto na to zadanie zaplanowało 1.180.945,00 zł

Bez wątpienia ulice Kujawy i Solidarności, położone w centrum miasta wymagają prac budowlanychPotrzebę budowy dróg w tym miejscu a także miejsc parkingowych sygnalizowali  radnym już w 2015 roku mieszkańcy i przedsiębiorcy z ulicy Floriańskiej. Udało się w poprzedniej kadencji wykonać remont ulicy Floriańskiej a inwestycja dotycząca budowy drogi gminnej ul. Kujawy wraz z przebudową drogi gminnej ul. Solidarności w Gostyninie została wpisana do Wieloletniej Prognozy Finansowej.

https://gostynin.info/informacje/przedsiebiorcy-z-florianskiej-na-posiedzeniu-komisji-rozwoju/

W budżecie na 2019 radni zabezpieczyli środki na to zadanie. Ogłoszony został przetarg.

Miasto na realizacje przedsięwzięcia zaplanowało 1.180.945,00 zł jednakże oferty które wpłynęły w odpowiedzi na to zamówienie znacznie przekroczyły tę kwotę.  Po raz kolejny udział w przetargu wzięła firma Bora z Gąbina, która złożyła ofertę na kwotę  1.198.707,42 zł (najniższa oferta).

Jak poinformował nasz portal radny Tadeusz Majchrzak (IdG) "zaplanowane roboty budowlane będą polegać na rozbudowie ul. Kujawy z przebudową skrzyżowania z ul. Floriańską, przebudową i budową zjazdów indywidualnych i publicznych, a także budową skrzyżowania ul. Wacława Kujawy z ul. Wyszyńskiego i ul. Solidarności. Zbudowany zostanie też odcinek sieci wodociągowej wraz z hydrantem, odcinek sieci kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej, oświetlenie uliczne, śmietnik oraz przebudowana ul. Solidarności wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego".

Czy i kiedy będzie nowy przetarg? Czy radni dołożą brakujące środki? Do tematu powrócimy.

 

foto: UM Gostynin

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

2016, 9 lutego 2019
Ja proponuję montaż parkomatów. Przedsiębiorcy wykupią abonament roczny niezbyt kosztowny,a szary człowiek będzie mógł zaparkować w mieście.
bjk, 8 lutego 2019
Przy ulicy Wyszyńskiego, powinny być miejsca postojowe,jak przy Bema.
Dodaj ogłoszenie