900 odsłonInformacje29 czerwca 2021, 09:01,

Burmistrz Gostynina z wotum zaufania i absolutorium


Przed głosowaniem radni wysłuchali przedstawionego raportu o stanie Gminy Miasta Gostynina za rok 2020

W poniedziałek (28 czerwca br.) podczas obrad XXXV sesji Rady Miejskiej, radni podejmowali uchwałę w sprawie udzielenia absolutorium Burmistrzowi Gostynina z tytułu wykonania budżetu za 2020 rok.Przed głosowaniem radni wysłuchali przedstawionego przez Sekretarza Miejskiego Hannę Adamską raportu o stanie Gminy Miasta Gostynina za rok 2020. "Brakuje nam tutaj więcej zadań inwestycyjnych, które byśmy chcieli w przyszłym raporcie zobaczyć w bardziej obszernym nakładzie niż do tej pory" - ocenił raport radny Stanisław Lewandowski.  

W trakcie głosowania nad uchwałami w sprawie udzielenia Burmistrzowi Miasta Gostynina wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2020 rok radni byli jednomyślni. W obu przypadkach za głosowało 13 radnych, przy 0 głosach przeciw i 0 wstrzymujących. W poniedziałkowej sesji nie uczestniczyli radni: Grzegorz Raciborski oraz Arkadiusz Szulczewski.

"Rok 2020 był najtrudniejszym rokiem w historii miasta na przestrzeni ostatnich lat z uwagi na szalejącą pandemię. Proszę też zwrócić uwagę, że budżet którym w był realizowany, został zrealizowany w praktycznie 100 procentach. Wszelkie założenia, które były zaplanowane, inwestycyjne, programowe, zostały wykonane. I tutaj słowa uznania dla Państwa radnych, którzy mimo szalejącej pandemii uczestniczyliście w obradach (...) Gdyby nie uchwały, Państwa decyzje "za" ten budżet nie byłby tak realizowany jak był" - dziękował po głosowaniu burmistrz Paweł Kalinowski.
 

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Radek, 29 czerwca 2021
Towarzystwo bezradne szkoda tego miasta miejmy nadzieję że idzie nowe a mieszkańcy w końcu przejrzą na oczy. W tym mieście się nic nie dzieje nawet muchy fruwają ospale.Tragedia jak patrzy się na to wszystko
Normalność w Gostyninie, 29 czerwca 2021
Każdy mieszkaniec wie, że burmistrz śpi, a miasto powoli marnieje. Ale żaden radny-bezradny nawet nie ośmieli się pomyśleć, co można by na to poradzić. Pozostaje mieć nadzieję, że mieszkańcy wyciągną wnioski w kolejnych wyborach. Tylko czy nie szkoda straconych lat...
obatel, 29 czerwca 2021
MODNE OSTATNIO W POLSCE ---- nagroda za nic nie robienie ----dotarła do naszego miasta !!!!!!!!!!!!! BRAWO BEZradni . BYLE DO NASTĘPNYCH WYBORÓW .
Dodaj ogłoszenie