4100 odsłonInformacje30 marca 2023, 18:49,

Bartosz Bazela wyjeździł autem służbowym 26 tys. zł do prywatnych celów. Wykazała to kontrola NIK

Bartosz Bazela  wyjeździł autem służbowym 26 tys. zł do prywatnych celów. Wykazała to kontrola NIK
Źródło foto: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile


Najwyższa Izba Kontroli opublikowała w środę raport z którego wynika, że pochodzący z Gostynina Bartosz Bazela w ubiegłym roku używał auta służbowego do celów prywatnych - informuje wyborcza.pl.Michał Trempała, główny specjalista w NIK, poinformował na konferencji prasowej, że kontrola została przeprowadzona w odpowiedzi na pięć skarg oraz wniosek jednego z posłów z terenu województwa kujawsko-pomorskiego, które wpłynęły do NIK w ciągu ostatnich dwóch lat. Zdaniem Trempały, Bartosz Bazela korzystał z samochodu służbowego w okresie maj-wrzesień 2022 r. do celów prywatnych, co stanowiło naruszenie uzyskanej od Generalnej Dyrekcji LP zgody. 

W wystąpieniu pokontrolnym NIK podkreślił, że koszty wynikające z takiego korzystania z samochodu służbowego zostały obciążone dopiero w trakcie kontroli, która miała miejsce 31 października 2022 r. Kwota obciążenia wyniosła 26 028 zł brutto.

Kontrolowany Bartosz Bazela próbował usprawiedliwić swoje działania, twierdząc, że jego prywatne auto było zepsute, a potrzebował czegoś, czym mógłby jeździć z rodziną.

Jednakże, NIK zaznaczył, że Bartosz Bazela mógł obciążyć się kosztami korzystania z samochodu służbowego do celów prywatnych, co stałoby się jawnym i zgodnym z przepisami rozwiązaniem. Bartosz Bazela podnosił tę kwestię w rozmowach z Generalną Dyrekcją LP i "liczył na brak konieczności poniesienia kosztów".

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

Marcin, 3 kwietnia 2023
Pewnie do Torunia jeździł !!!
mnb, 2 kwietnia 2023
to tylko może zwrot tej kwoty i co i więcej nic
mika, 31 marca 2023
Rodziny z dziećmi bez auta sobie radzą. Są koleje, linie PKS - przecież jego koledzy z PiS przywrócili połączenia nawet w "zapyziałej dziurze". W czym więc problem -"liczył na brak konieczności poniesienia kosztów". Rower też jest niezłym środkiem lokomocji.
Dodaj ogłoszenie