Popularny: 8400 odsłonInformacje22 lipca 2018, 12:55,

Awanse i medale. Święto Policji na Zamku w Gostyninie


Komendant Policji podziękował funkcjonariuszom oraz ich rodzinom

W piątek (20 lipca br.) na dziedzińcu zamku w Gostyninie uroczyście obchodzono 99. rocznicę powstania Policji Państwowej. Policjantom wręczono akty mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz odznaczenia związkowe i wyróżnienia za pełnioną służbę.Obecnych przywitał Gospodarz Święta – insp. Zbigniew Włodkowski, który  wielokrotnie podkreślał, że służba dla Ojczyzny pełna jest wyrzeczeń i wymaga zaangażowania. Dodał, że ogrom poświęcenia i trud włożony w działania na rzecz dobra obywateli, przynoszą wymierne efekty w postaci poczucia bezpieczeństwa mieszkańców, a także są gwarantem ładu i porządku publicznego.

Komendant w swoim wystąpieniu skierował słowa podziękowania nie tylko do funkcjonariuszy i pracowników, ale też ich rodzin oraz przedstawicieli władz samorządowych i instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa.

Kolejno zostały odczytane i wręczone policjantom akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Medalem XXV-lecia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów uhonorowani zostali: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Rafał Romanowski  i I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gostyninie nadkom. Rafał Romanowski. Natomiast Medal za Zasługi dla NSZZP Województwa Mazowieckiego w Radomiu otrzymali Komeendant Powiatowy Policji w Gostyninie insp. Zbigniew Włodkowski i Naczelnik WRD kom. Paweł Trojanowski.

Wyrazy uznania i zaangażowania w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom policjantom i pracownikom złożyli również przedstawiciele władz samorządowych.
Uroczystą zbiórkę z okazji Święta Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyninie rozpoczęło i zakończyło złożenie przez dowódcę uroczystości, podinsp. Dariusza Dutkowskiego meldunku, który odebrał insp. Zbigniew Włodkowski.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: KPP Gostynin / ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

P. P, 26 lipca 2018
To prawda nie macie szacunku od ludzi i przełożonych wiem coś o tym
obserwator, 24 lipca 2018
No cóż, naprawdę współczuje. To ta "dobra zmiana" tak dba o dobrobyt policjantów. Ale niektórzy koledzy cieszą się z "dobrej zmiany".
Policjant, 22 lipca 2018
A co my mamy świętować. Jeszcze trochę i będziemy stać w kolejce do Pomocy Społecznej.Tak jesteśmy doceniane za codzienne narażanie zdrowia i życia. Życzę wszystkiego najgorszego KGP.
Dodaj ogłoszenie