Popularny: 1000 odsłonInformacje24 października, 08:19,

Apel matki chorej Wiktorii. Ratuj nim choroba odbierze wszystko!

Apel matki chorej Wiktorii. Ratuj nim choroba odbierze wszystko!

Wika ma szanse na lepsze jutro, na normalne życie nastolatki. Tą szansą jest droga operacja

Wiktoria-moja córka jest wojowniczką od pierwszych chwil swojego życia. Już jako niemowlę walczyła o swoje życie i wygrała. Mimo tak wielu chorób Wika zawsze była pogodna, uśmiechnięta uczęszczała do szkoły, jeździła na rowerze, los nigdy jej nie oszczędzał, ale Wika, mimo że upadała zawsze wstawała i walczyła. Mnie jako mamie ciężko patrzeć na jej ból i cierpienie, na to, jak los parszywie ją rani, zabierając jej wszystko to, co ma-czyli życie.W 2018 r przyszedł ten zły czas, gdzie stan jej zdrowia pogarszał się z dnia na dzień. Teraz jej świat kończy się w czterech ścianach. Nie wiemy, ile jeszcze wytrzyma jej rdzeń i kręgosłup, boimy się najgorszego. Wiktoria 20 października odbyła konsultacje u profesora Klekamp'a w Niemczech. Konsultacja przebiegła pomyślnie. Profesor chcę pomóc Wice i podejmie się operacji, tej, której wcześniej nikt nie chciał podjąć się w Polsce.

Wika ma szanse na lepsze jutro, na normalne życie nastolatki. Tą szansą jest operacja - dekompresacja przy otworze wielkim wraz z przeprowadzeniem nowej plastyki opony twardej w połączeniu ze stabilizacją pomiędzy potylicą , a kręgami do c3 lub c4, aby zlikwidować niestabilność odcinka szyjnego i uciski na rdzeń i pień mózgu.

Operacja musi nastąpić bardzo szybko, aby zmiany neurologiczne, które już są czyli: deficyty zmysłu w kręgach C7 i L4, postępujący paraliż prawej strony ciała, niedowład prawej nogi ze spastyką kończyn oraz brak czucia we wszystkich kończynach nie postępowały dalej. Wika ma duże szanse, aby wrócić do normalnego życia, niestety największą przeszkodą jest czas i pieniądze.

Koszty operacji nie są jeszcze szczegółowo wyliczone, wiemy tylko, że przekraczają 100 tys. zł. Czekamy na kosztorys, który wkrótce ma do nas dotrzeć. Miejsce na zabieg operacyjny jest już zarezerwowane przez profesora, bo zgodnie z tym, co orzekł, czas ma tu ogromne znaczenie. Jeśli tylko uda się nam zdobyć ustaloną przez klinikę kwotę, profesor Klekamp przystąpi do operacji i spróbuje zmienić życie i świat Wiktorii.

Proszę, a wręcz błagam, pomóżcie nam zawalczyć o jej zdrowie i życie, póki jest jeszcze nadzieja na lepsze jutro.

Żaneta Szymczak

Zbiórka jest prowadzona pod adresemhttps://www.siepomaga.pl/wiktoria-szymczak

autor/źródło: Żaneta Szymczak

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie