2700 odsłonInformacje19 stycznia 2023, 12:51,

20-latka ukradła ze sklepu elektronikę za ponad 5 tys. zł. Wpadła przez głupi błąd

20-latka ukradła ze sklepu elektronikę za ponad 5 tys. zł. Wpadła przez głupi błąd

Młodej mieszkance powiatu gostynińskiego oraz jej wspólnikowi grozi kara 5 lat więzienia

We wtorek, w godzinach wieczornych policjanci zatrzymali dwójkę złodziei, rozpoznanych i ujętych przez pracownika ochrony, jednego ze sklepów galerii handlowej w Płocku. 47-latek i 20-latka pod koniec grudnia ubiegłego roku, dokonali tam kradzieży towaru, na łączną kwotę ponad 5 tys. zł.We wtorek, około godziny 18:39, policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym ze sklepów galerii handlowej w Płocku, pracownik ochrony rozpoznał, a następnie ujął złodziei, którzy jakiś czas temu dokonali tam kradzieży towaru, na łączną kwotę ponad 5 tys. zł.

Kobieta i mężczyzna, 28 grudnia ubiegłego roku, wykorzystując nieuwagę pracowników, wynieśli ze sklepu telefon, smartwatch i słuchawki, nie płacąc za nie. We wtorek przyszli ponownie do tego samego sklepu po to, aby jego pracownik odinstalował z telefonu, który wcześniej ukradli, jedną z aplikacji. Pracownik ochrony od razu zwrócił uwagę na parę, która wydała mu się znajoma. Przeglądając nagranie z monitoringu, z grudniowej kradzieży, rozpoznał złodziei. Para ze sklepu już nie wyszła, a ochroniarz natychmiast zaalarmował Policję.

W wyniku podjętych czynności mundurowi zatrzymali 47-letniego mieszkańca Gąbina i 20-letnią mieszkankę powiatu gostynińskiego. Noc spędzili w policyjnym areszcie, a już następnego dnia usłyszeli zarzuty, dotyczące kradzieży. Obydwoje przyznali się do ich popełnienia.  Funkcjonariusze odzyskali wszystkie skradzione rzeczy .

Teraz sprawcom grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

autor/źródło: KMP Płock
Tematy:złodzieje

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie