1000 odsłonInformacje6 lipca, 18:12,

Złoty medal dla Łukasza Flejszera i Mateusza Solgi podczas 24 godzinnego wyścigu we Francji24 HOURS ROLLERS of Le Mans to wyścig polegający na pokonaniu jak największej ilości kilometrów na łyżworolkach w czasie 24 godzin na słynnym, wyścigowym torze w Le Mans (FRANCJA). Tegoroczna edycja odbyła się 29-30 czerwca 2024 r. i wzięli w niej udział reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zwoleń-Team".Łukasz Flejszer i Mateusz Solga świetnie zaprezentowali się podczas światowych zawodów sportowych zajmując 1 miejsce w kategorii DUET po przejechaniu 585,9 km w dobę!

 W imprezie tej wzięło udział ponad 3000 uczestników z 18 krajów.

A jak to wszystko wyglądało ? ...

Zawody rozpoczęto kwalifikacjami sprinterskimi na 300 metrów (w deszcz), by pogrupować w strefy startu wszystkich zawodników i tu 10 czas wyjeździł Łukasz tj. 10 miejsce startu przypada naszym reprezentantom.

Jako pierwszy na trasę udaje się instruktor UKS Zwoleń-Team, gdzie o godz. 16:00 rozpoczyna słynny bieg w „skarpetkach" po rolki... szybkie założenie butów i zaczyna 24 godzinny wyścig. Od startu przez 800 metrów zaczyna się pierwszy długi podjazd, po którym formułuje się zasadnicza grupa łyżworolkarzy szybkich. Następnie zjazd z prędkością 72km/h oraz liczne zakręty i proste co daje nam pętle o długości 4,185km.

"Od samego startu przez pierwsze 6 godzin narzuciliśmy dość mocne tempo z rundami blisko 9 minutowymi, aby zbudować przewagę nad reprezentacjami: Niemiec, Francji, Szwajcarii i to nam się udaje: na początku 2 rundy zapasu, później 4, 7.

Po 21 godzinach przychodzi kryzys: nogi, plecy, stawy skokowo-goleniowe odmawiają posłuszeństwa, ale walczymy przez kolejne 3 godziny. Przewaga na tyle była bezpieczna, iż w ostatecznym rozrachunku spadła do 3 rund nad innymi duetami.

Był to bardzo wyczerpujący bieg, walka ze słabościami organizmu, obraniem dobrej strategii, kalkulowaniem i bieżącym śledzeniem międzyczasów (rund), walka ze snem, pogodą (wiatr i deszcz przez pierwsze 3 godziny, a w nocy zimnem).

Od samego początku, kiedy plan wyjazdu na światowe zawody zrodził się w naszych głowach wiedzieliśmy, po co tam jedziemy, że będziemy walczyć o najwyższe miejsca. Cieszymy się, że wśród międzynarodowych zawodników udało nam się zwyciężyć w kategorii Duety, a wisienką na torcie było wejście na podium toru w Le Mans.

Dziękujemy Wszystkim za każde słowa wsparcia, otuchy podczas rozmów, wiadomości. To również dzięki Wam zrealizowaliśmy nasz 24 godzinny S U K C E S" – mówi Ł.Flejszer.

Zapraszamy do obejrzenia video relacji z 24 godzinnych zawodów:

" rel="noreferrer" target="_blank">

" rel="noreferrer" target="_blank">


Ze sportowym pozdrowieniem
Łukasz Flejszer
Mateusz Solga
(z UKS Zwoleń-Team – sekcja wrotkarstwa szybkiego).

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: UKS Zwoleń-Team / Zdjęcia: Frank Depping

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie