900 odsłonInformacje27 grudnia 2023, 10:26,

Wigilijny prezent dla pirata drogowego. Dostał mandat w wysokości 2 tys. zł

Wigilijny prezent dla pirata drogowego. Dostał mandat w wysokości 2 tys. zł


Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Gdy w grę wchodzi zbyt szybka jazda, konsekwencje są na ogół tragiczne. Dlatego policjanci z ruchu drogowego, wyposażeni w wideorejestrator czy ręczne mierniki prędkości kontrolują prędkość na drogach, dbając tym samym o bezpieczeństwo na drogach powiatu gostynińskiego.Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego gostynińskiej komendy w czasie świąt prowadzili wzmorzone działania na drogach naszego powiatu. 

W wigilię (24 grudnia br.) funkcjonariusze zatrzymali 31- letniego mieszkańca Płocka, który kierował swoim audi znacznie przekraczając dozwoloną prędkość. Jechał z prędkością 115 km/h w miejscu, w którym jest ograniczenie do 50 km/h.

Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy na 3 miesiące, ukarali mandatem w wysokości 2000 zł za przekroczenie dozwolonej prędkości oraz 14 punktami karnymi. Cały czas apelujemy do kierowców o zdjęci nogi z gazu. Nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wielu wypadków, w których bardzo często uczestnicy ruchu drogowego tracą zdrowie, a nawet życie.

Przypominamy!

Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum
50 km/h, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres może być przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta może wydać decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

Apelujemy o rozsądek i szczególną ostrożność. Nic nie tłumaczy pośpiechu kierowców, którzy narażają  innych na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Przestrzegajmy przepisów, kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania i dbajmy o bezpieczeństwo swoje, pasażerów i innych użytkowników dróg.

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie