Popularny: 3300 odsłonInformacje12 lipca 2015, 00:17,

Sprzątanie Dybanki: 50 worków śmieci w tym odpady z restauracjiZ inicjatywy Stowarzyszenia YETI odbył się wczoraj pierwszy etap akcji Reaktywacja Dybanki. którego celem było wysprzątanie obszaru plaży wokół jeziora oraz terenu leśnego.W akcje włączyli się: burmistrz miasta Paweł Kalinowski, dyrektor MCK Krzysztof Zadrożny, radne Inicjatywy dla Gostynina: Agnieszka Korajczyk-Szyperska, Magdalena Augustyniak, Małgorzata Rędzikowska Mystkowska. Martyna Krawiecka, uczniowie lokalnych szkół oraz grupa mieszkańców Gostynina - łącznie blisko 30 osób.

W przeciągu kilku godzin wolontariusze uzbierali blisko 50 worków śmieci. W większości do worków trafiały butelki, pety, choć trafiały się rownież  części krzeseł, tablic informacyjnych. Szokującym znaleziskiem było 10 worków ukrytych w krzakach z zawartością sugerującą, iż mogą to być śmieci pozostawione w lesie przez lokal restauracyjny.

Jednorazowe sprzątanie to za mało by oczyścić cały teren, tu jest za dużo śmieci - przyznają zgodnie członkowie Stowarzyszenia.

 

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: ralf

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Komentarze

widz, 13 lipca 2015
to teraz pani korajczyk wraz z cała ekipą IdG powinni zwrócic się do Strazy miejskiej, by ustaliła z jakiej knajpy nieczystości pochodzą. a jest to bardzo proste do ustalenia
Ata, 12 lipca 2015
Wyrazy uznania dla każdego kto brał udział w tej akcji. Lasy i woda to skarby ziemi i trzeba o nie dbać,w przeciwnym razie zmarnieją .
obywatel, 12 lipca 2015
To teraz zadanie dla urzędu miasta- sprawdzić deklaracje śmieciowe we wszystkich restauracjach/cateringach, aż tak dużo ich nie ma. To by dopiero było prawdziwe zaangażowanie władz miasta
Dodaj ogłoszenie