Popularny: 500 odsłonInformacje9 września 2022, 15:39,

Przekroczył prędkość o ponad 80 km/h. Kolejne zatrzymane prawo jazdy

Przekroczył prędkość o ponad 80 km/h. Kolejne zatrzymane prawo jazdy

Podwyższenie kar nie zniechęciło miłośników szybkiej jazdy

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Gostyninie prowadzili w czwartek kontrole prędkości na terenie gminy Gostynin. Zatrzymali prawo jazdy kierującemu Audi za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 81 km/h.W czwartek po południu gostynińscy policjanci w miejscowości Lisica  prowadzili kontrole prędkości. Mundurowi zatrzymali 40-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego, kierującego samochodem osobowym marki Audi, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Kierujący jechał z prędkością 131 km/h w miejscu, w którym jest ograniczenie do 50 km/h.

Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy na 3 miesiące, ukarali mandatem w wysokości 2500 zł za przekroczenie dozwolonej prędkości oraz 10 punktami karnymi. 

Policjanci przypominają, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest wciąż m.in. niedostosowanie prędkości do warunków w ruchu. Mundurowi apelują o odpowiedzialne zachowanie za kierownicą oraz o stosowanie się do przepisów prawa, dbając o nasze wspólne bezpieczeństwo.

autor/źródło: KPP Gostynin

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie