Informacje3 lutego, 09:07,

Projekt ,,Powietrze" - moduł ,,Kosmos"


W czytelni SP5 Gostynin pojawiły się kosmiczne dekoracje, które są efektem wspólnej pracy szkoły i przedszkola

,,Kosmos jest zagadką, więc nie lada gratką będzie lecieć tam, wsiadam do rakiety szybszej od komety, już przygodę mam…. "Tajemniczy świat gwiazd i planet od najdawniejszych czasów interesował ludzi i w dalszym ciągu zawiera w sobie wiele tajemnic. Dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 był on ogromnym źródłem inspiracji do działania metodą projektu. Hasło ,,kosmos” zmobilizowało wszystkich do działania. W szkolnej czytelni pojawiły się kosmiczne dekoracje, które są efektem wspólnej pracy szkoły i przedszkola. Nad głowami wirują barwne planety, ściany zdobią rakiety i roboty wykonane przez dzieci i uczniów Szkoły Podstawowej nr 5. 

Kosmiczną przygodę rozpoczęliśmy od obejrzenia prezentacji na tablicach interaktywnych. Planety i gwiazdozbiory wzbudzały podziw, a film prezentujący start rakiety wywołał niezwykłe emocje. Po takiej dawce wrażeń przedszkolaki ochoczo zabrały się do budowania własnych rakiet. Ubierając strój kosmonauty odbyły swój pierwszy kosmiczny lot i spacer po Księżycu. Odkrywcom na co dzień towarzyszą piosenki i muzyka elektroniczna, które zachęcają do wymyślania kosmicznych tańców. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w kosmicznych zabawach i zajęciach. Najmłodsze dzieci zbudowały rakiety z klocków i kartonów, stworzyli ze swoimi wychowawcami kosmos w słoikach. Dzieci 6 letnie zrobiły rakiety z papieru techniką origami, a następnie za pomocą słomek wprawiały rakiety w ruch. Do zabaw wykorzystane zostały karty „Zakodowany kosmos”, dzieci rozkodowały trasę i sprawnie ją pokonały.

Projekt STEAM ,,Rakieta” wzbudził ogromne zainteresowanie wśród uczniów klas I-III. Po wstępnych zajęciach dotyczących kosmosu dzieci z zaangażowaniem zabrały się do pracy nad tworzeniem wyrzutni do swoich rakiet. Po eliminacjach klasowych najlepsi z najlepszych zmierzyli się w finale szkolnego konkursu. Odległości, które przemierzyły rakiety wystrzelone z samodzielnie skonstruowanych wyrzutni przeszły najśmielsze oczekiwania. Na zwycięzców czekały kosmiczne nagrody.

Realizacja projektu rozbudziła zainteresowania dzieci wszechświatem oraz zachęciła do pogłębiania na ten temat wiedzy. Zastosowane formy i metody pracy zmotywowały je do aktywnego udziału w zajęciach, rozwijały wszechstronnie oraz pobudzały do realizowania własnych pomysłów. Mamy nadzieję, że zgłębianie tajemnic kosmosu będzie niezwykłą przygodą dla wszystkich przedszkolaków, uczniów, nauczycieli i rodziców. Zapraszamy do oglądania fotorelacji.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: SP5 Gostynin

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie