Popularny: 1200 odsłonInformacje12 września 2019, 11:36,

Poseł Pawłowicz nazwała Rzecznika szkodnikiem, gdy omawiano problemy KOZZD

Poseł Pawłowicz nazwała Rzecznika szkodnikiem, gdy omawiano problemy KOZZD

Udostępnij 35
Czy kogoś jeszcze dziwi takie zachowanie posłanki?

Posiedzenie parlamentarnej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, które odbyło się 10 września 2019 r. przejdzie do historii jako jedno z najbardziej kontrowersyjnych. Dotyczyło ono sprawozdania z działalności Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, w której poruszone zostały także i problemy łamania praw obywatelskich w Krajowym Osrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie przy ul. Zalesie.Na finiszu kadencji sejmowej, posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz otwarcie zaatakowała Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. Posłanka PiS oceniła, że Rzecznik Praw Obywatelskich jest "elementem politycznej opozycji, części lewacko-lewicowej" i "w swoich działaniach absolutnie wykracza poza swoje ustawowe kompetencje".

- Jest rzecznikiem tylko części społeczeństwa: mniejszości, która przegrała wybory. Nigdy nie wstawiał się rzeczywiście za osobami krzywdzonymi. Zawsze stosuje kryterium lewacko-obyczajowe - kontynuowała Pawłowicz.

Przekonywała, że "podmiotami, którymi Adam Bodnar się interesuje są albo osoby, które są chore seksualnie, albo są to osoby, które protestują przeciwko władzy i słusznie są pociągane do odpowiedzialności i zatrzymywane przez policję".

- Jest pan wyjątkowym szkodnikiem - mówiła Pawłowicz, nazywając Bodnara "antypolskim rzecznikiem".

Rzecznik Praw Obywatelskich przedstawił problemy pacjentów KOZZD

Podczas wtorkowego posiedzenia Rzecznik Praw Obywatelskich w swoim raporcie, jak informują media krajowe, zwracał uwagę na nieprawidłowości w działaniu Krajowego Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie. W ośrodku tym przebywają osoby, które odbyły kary więzienia, ale ze względu na zaburzenia psychiczne zostały uznane za stwarzające zagrożenie dla życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób. Ośrodek ten jest przepełniony, a działania terapeutyczne wobec więźniów nie są przeprowadzane w odpowiedni sposób.

Mimo interwencji RPO sytuacja osadzonych się nie poprawia i nie jest uregulowana.

O tej sprawie informowaliśmy między innymi:

33 zalecenia dla KOZZD. Pacjent: Ja bym na kolanach wracał do zakładu karnego

Poza problemami isytuacją prawną pacjentów KOZZD, Rzecznik zwracał uwagę także na sytuację osób z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunów, stosowania przemocy na posterunkach policji, braku skutecznej walki z przestępstwami z nienawiści i wykluczeniu grup mniejszości seksualnych bądź narodowiściowych, kwestii dotyczącej prawa obywateli do czystego powietrza oraz czystego środowiska, reformy edukacji, łamania praw rodziców, problemów lokatorów oraz bezdomności, problemu wykluczenia transportowego, problemu postępującej inwigilacji obywateli czy braku uregulowania kwestii frankowiczów.

autor/źródło: Redakcja gostynin.info

Napisz komentarz

Komentarze

Tomek, 13 września 2019
Pawłowicz cierpi na brak kultury
Jojne Hajfa, 12 września 2019
Niech sobie Pan rzecznik weźmie ze trzech do domu i otoczy opieką ! Hahahahahaha !
Dodaj ogłoszenie