Popularny: 800 odsłonInformacje29 listopada 2022, 07:58,

Policjanci po wymianie ognia odbili zakładników


Na szczęście to tylko ćwiczenia

Uzbrojona grupa zaatakowała obiekt infrastruktury krytycznej w Płocku. Zajęli budynek i wzięli 25 zakładników. Dzięki skoordynowanej akcji służb, po wymianie ognia i szturmie policjantów na obiekt, zneutralizowano napastników, a zakładników odbito.Taki scenariusz miały przeprowadzone na terenie firmy Adler w Płocku 24 października kompleksowe ćwiczenia praktyczne "Atak 2022". W symulowanym ataku uzbrojonych napastników na obiekt infrastruktury krytycznej udział wzięło ponad 200 osób. Działania były podsumowaniem projektu realizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji zs. w Radomiu od 30 miesięcy. W tym czasie w 32 specjalistycznych szkoleniach uczestniczyło ponad 1300 osób. Funkcjonariusze wyposażeni zostali nie tylko w wiedzę i umiejętności, ale także w 70 rodzajów sprzętu i oprogramowania. Wszystko po to, aby podnieść skuteczność działań oraz je skoordynować pomiędzy Policją, a innymi służbami w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych w obiektach infrastruktury krytycznej.

Projekt „Skuteczni w działaniu – współpraca służb w sytuacjach zagrożenia infrastruktury krytycznej” rozpoczął się w lipcu 2020 roku, a realizowany był we współpracy z Wojewodą Mazowieckim oraz podmiotami zarządzania kryzysowego na terenie województwa mazowieckiego, a także Komendą Główną Policji, Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Komendami Wojewódzkimi Policji w Olsztynie, Białymstoku, Lublinie i Rzeszowie.

W jego trakcie opracowana została szczegółowa procedura działań reaktywnych w sytuacji zagrożenia infrastruktury krytycznej w sytuacjach kryzysowych, ze szczególnym uwzględnieniem algorytmów postępowania funkcjonariuszy Policji na szczeblu powiatowym. Te umiejętności, przy wykorzystaniu zakupionego sprzętu zostały zweryfikowane w trakcie ćwiczeń praktycznych, których pozytywny efekt zaskoczył nawet samych organizatorów.

Obejrzyj zdjęcia

autor/źródło: KWP Radom

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie