Popularny: 3500 odsłonInformacje13 maja 2017, 10:47,

Podsumowanie tygodnia: masakra w Radziwiu, skandaliczny efekt przetargu na ochronę ZUS, konkurs „Sacrosong” i zbiórka na budowę pomnika

Podsumowanie tygodnia: masakra w Radziwiu, skandaliczny efekt przetargu na ochronę ZUS, konkurs „Sacrosong” i zbiórka na budowę pomnika


Przedstawiamy podsumowanie tygodnia od 6 do 12 maja 2017 r. na portalu gostynin.info.W tym tygodniu numerem jeden w odsłonach byłą informacja nie z Gostynina, jednak z lewobrzeżnej części Płocka – Radziwia:
- Do przerażającego zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę na osiedlu Radziwie w Płocku. W trakcie kłótni 27-latek dźgnął 7 razy swojego młodszego o 2 lata brata.
Jak poinformował portal petronews Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji - "W pewnym momencie starszy z braci wyjął nóż i siedmiokrotnie ranił swojego brata". Dodał również, że rany poszkodowanego były na tyle poważne, że tylko dzięki natychmiastowej pomocy medycznej mężczyzna przeżył.
Napastnik jeszcze tej samej nocy został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji i przesłuchany. Ciążą na nim zarzuty usiłowania zabójstwa swojego brata. Niedoszły zabójca przebywa obecnie w tymczasowym areszcie. Grozi mu dożywocie.

Skandaliczny efekt przetargu na ochronę państwowych placówek Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w tym także na ochronę placówki w Gostyninie. To drugi news z największą czytelnością w tym tygodniu. Płocki ZUS 13 stycznia 2017 roku ogłosił przetarg na ochronę obiektów w Płocku, Gostyninie i Sierpcu. Nic w sprawie nie byłoby nadzwyczajnego, gdyż są to normalne procedury, jednak fakt, że firma, która miała zatrudniać ochroniarzy do zabezpieczenia obiektów płaciłaby im stawki poniżej wynagrodzenia minimalnego oburzyło opinię społeczną. Pracownicy zatrudnieni do ochrony zusowskich obiektów otrzymać mieli 12,85 zł plus VAT za godzinę swojej pracy. W tym momencie doszło do złamania prawa, gdyż od 1 stycznia 2017 r. doszło do zmian w minimalnym wynagrodzeniu, które wynosi 13 zł za godzinę. Aby pracownik firmy mógł otrzymać ustawowe 13 zł za godzinę swojej pracy, kwota powinna być o około 2 zł wyższa.
Umowa z firmą została w trybie pilnym rozwiązana a wobec pracowników, którzy dopuścili do tej sytuacji wyciągnięte zostały konsekwencje: - Trafił swój na swego – skomentował na naszym Fan Page'u Michał. - Stare porzekadło się sprawdziło, najciemniej pod latarnią – dodał do dyskusji Pan Andrzej.

Trzecia informacja, która w tym tygodniu najbardziej zaciekawiła naszych czytelników, to relacja z XXIV konkursu wokalnego „Sacrosong”, który odbył się w sobotę, 6 maja w Gostyninie. W konkursie wokalnym wzięły udział schole dziecięce, zespoły młodzieżowe i chóry. Trzecie miejsce w kategorii schole dziecięce zajęła Parafia Św. Marcina w Gostyninie.

Z kolei czwartą najczęściej czytaną informacją i najbardziej komentowaną na naszym Fan Page'u Facebook była informacja o zbiórce na rzecz budowy pomnika Katastrofy Smoleńskiej.
W siedzibie PiS Gostynin zlokalizowanej przy ul. 3 Maja 30 w każdą sobotę w godz. 10.00 - 12.00 można zakupić „cegiełki“, z których dochód zostanie przeznaczony na budowę Pomnika Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Warszawie. Nominał cegiełek od 10 zł. O budowie nowych pomników w polskich miastach Jarosław Kaczyński mówił ostatnio w Białej Podlaskiej podczas tamtejszych uroczystości odsłonięcia pomnika Lecha i Marii Kaczyńskich: - "Każdy, kto jest polskim patriotą, musi być przekonany, że warto, by jego pomniki stały w różnych polskich miastach". Nie wykluczona jest także budowa takiego pomnika w Gostyninie: - A co z resztą którzy zginęli w tym samym samolocie, czy też będą mieli pomniki? Czy tylko PAN Prezydent z żoną leciał, a reszta zginęła pod samolotem? - pyta Pan Robert, którego komentarz najbardziej zaciekawił czytelników na naszym Fan Page'u.

Z informacji sportowych w tym tygodniu największą oglądalność miała relacja oraz zdjęcia z meczu 16 kolejki Płockiej A-Klasy, gdzie Błyskawica Lucień pokonała na własnym boisku Pogoń Słupię 5:1. Zespół trenera Artura Szulwacha niespodziewanie przegrywał od 3 minuty meczu, jednak konsekwentnie i z nawiązką odrobił straty i nadal cieszy się z pozycji lidera rozgrywek A-Klasy, która daje awans do Ligi Okręgowej. Czy Lucienianie powrócą po roku przerwy do „okręgówki”? Dowiemy się tego najpóźniej w połowie czerwca.

autor/źródło: Piotr Mrówka

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie