Artykuł partnerskiPopularny: 500 odsłon5 grudnia 2022, 14:01,

Pielęgnacja świeżego tatuażu - co stosować?

Pielęgnacja świeżego tatuażu - co stosować?

Najważniejsze powinno być prawidłowe gojenie

Pielęgnacja świeżego tatuażu po zrobieniu może mieć decydujące znaczenie i wpływać na to, jak tatuaż będzie prezentował się po wygojeniu. Dlatego w tym szczególnym czasie warto o niego dbać, by przez lata prezentował się nienagannie. W okresie gojenia powinniśmy otrzymać wskazówki od tatuatora oraz zakupić odpowiedni krem lub balsam do gojenia tatuażu. Co najlepiej wybrać do pielęgnacji i dlaczego lepiej tego nie lekceważyć? - odpowiedzi znajdziesz w tym artykule!


Pielęgnacja tatuażu po zrobieniu

Tatuaż to decyzja, którą zwykle podejmujemy rozważnie. Po wybraniu odpowiedniego artysty i projektu udajemy się do studia na sesję. Po wykonaniu tatuażu tatuator zwykle nakleja na tatuowane miejsce tzw. ‘’second skin’’, który ściągamy po kilku dniach i przekazuje nam wskazówki dotyczące pielęgnacji. Zazwyczaj tatuator też zaleca zakup produktu do smarowania dziary lub pozostawia tę kwestię nam. Osoby, które mają dużo tatuaży przeważnie mają już jakieś produkty tego typu w domu i są bardziej zorientowane. Jeśli jednak mamy w planach dopiero pierwszą dziarę, to warto rozeznać się i zakupić produkty jeszcze przed sesją, by wszystko było gotowe. Najlepsze produkty możemy dostać online, na przykład w sklepie Dla Gentlemana. Przed zrobieniem pierwszego tatuażu można już zapytać tatuatora jak się przygotować i jaki produkt do pielęgnacji wybrać.

Kosmetyki do pielęgnacji tatuażu

Najważniejsze podczas doboru produktu do pielęgnacji świeżego tatuażu powinno być prawidłowe gojenie. Dlatego bezwzględnie należy dostosować się do zaleceń tatuatora w każdej kwestii. Świeży tatuaż warto smarować regularnie, szczególnie przez pierwsze 2-3 tygodnie. Ponieważ poza powierzchnią warstwy skóry goją się również poza naskórkiem. Gdy już wierzchnia warstwa tatuażu zagoi się, po jakichś 2 tygodnia możemy używać produktów do smarowania, które to nam najbardziej odpowiadają. Nie warto pokusić się o stosowanie zwykłych kremów w początkowej fazie gojenia, ponieważ skład często zawierają alkohol lub inne substancje drażniące (np. kwasy AHA), które dla świeżo wykonanego tatuażu i skóry mogą być drażniące. Dlatego kremy, jakie stosujemy na co dzień, choćby były wysokiej jakości pielęgnacyjnej — powinniśmy odstawić na bok. Smarujmy świeży tatuaż produktami, które są do tego przeznaczone, a najwięcej na tym skorzystamy. Niektóre kremy posiadają w składzie substancje, które nie tylko pomagają w procesie gojenia, ale również np. zmniejszają uczucie swędzenia świeżej rany.

Pielęgnacja tatuażu — krem czy masło?

To czy do pielęgnacji świeżego tatuażu wybierzemy krem, czy masło do smarowania tatuażu to zależy od nas samych oraz od rodzaju tatuażu. Warto o zalecenia zapytać swojego tatuatora. Niektóre tatuaże, które mają sporo wypełnień mogą mieć zalecenia, by smarować je bardziej tłustą warstwą, ale nie jest to regułą. Taką warstwę okluzyjną tworzą z pewnością masła do smarowania dziar. Możemy z powodzeniem używać ich również do smarowania małych i delikatnych tatuaży. Wiele zależy od ilości aplikowanego produktu w tym przypadku. Jednak kremy mają to do siebie, że szybciej się wchłaniają. Jeśli więc chcemy zadbać o świeży tatuaż, a na przykład musimy się elegancko ubrać i nie chcemy poplamić rzeczy tłustym filmem od masła, to warto wtedy wybrać krem.

autor/źródło: Artykuł partnerski

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie