Popularny: 600 odsłonInformacje25 czerwca, 12:23,

Minął tydzień: wniosek o odwołanie rady nadzorczej GSM, niedzielny wypadek i koniec roku szkolnego

Minął tydzień: wniosek o odwołanie rady nadzorczej GSM,  niedzielny wypadek i koniec roku szkolnego

Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.Info. Co najbardziej zaciekawiło czytelników w tygodniu od 18 do 24 czerwca 2022 r.?

Ciemne chmury zawisły nad Radą Nadzorczą Gostynińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, sprawa dotyczy wniosków jakie zostały złożone przez członków Gostynińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Wnioskujący chcą odwołać, aż 7 członków rady nadzorczej z obecnie 8 osobowego składu. To temat numer jeden z informacji w tym tygodniu.

Do odwołania według wnioskujących są następujący członkowie rady nadzorczej GSM – Iwona Stępniak, Aneta Pilichowicz, Witold Modrzejewski, Marek Małkowski, Katarzyna Raciborska, Andrzej Osiński i Marek Grzelak.

Argumenty jakie przeważają we wnioskach dotyczą m.in. bezkrytycznego akceptowania wszystkich posunięć zarządu, nawet tych zdecydowanie sprzecznych z prawem, nie reagowanie na zgłaszane przez członków spółdzielni problemy lub brak nadzoru i kontroli nad działalnością spółdzielni.

W dniu 2 lipca br. w Sali Miejskiego Centrum Kultury odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków Spółdzielni na którym będą podejmowane uchwały o odwołaniu członków Rady Nadzorczej.

W niedzielę, 19 czerwca 2022 r. około godziny 13:00 do SKKP w Gostyninie wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodowym na skrzyżowaniu dużej obwodnicy oraz ul. 18 Stycznia w Gostyninie.

To drugi temat na naszym portalu w tym tygodniu. Dyżurny zadysponował na miejsce dwa zastępy z JRG oraz dwa z OSP Gostynin oraz OSP Sierakówek. Strażacy na miejscu zastali zderzenie dwóch aut osobowych w wyniku, którego została poszkodowana jedna osoba.

W piątek, 24 czerwca 2022 r. w budynku po byłym Gimnazjum nr 2 odbyła sie uroczystość pożegnania ósmoklasistów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte.

Rok szkolny 2021/2022 był ostatnim funkcjonowania budynku przy ulicy Wojska Polskiego jako placówki oświatowej.

"Nasze dzisiejsze spotkanie ma charakter historyczny. Z jednej strony dlatego, że spotykamy się tu w takim gronie po raz ostatni (...) Nasze spotkanie ma również charakter historyczny dlatego, że w murach tego budynku przy ulicy Wojska Polskiego takie spotkanie ma miejsce po raz ostatni"  - mówiła Beata Wasiak-Grudzińska dyrektor szkoły.

Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymał Maksymilian Witkowski za średnią 6.0 - najwyższą w historii placówki.

Z informacji sportowych, tematem numer jeden jest zaprzepaszczona szansa na awans do V Ligi Mazura Gostynin. W 26 kolejce Płockiej Ligi Okręgowej seniorzy Mazura zremisowali ze Stegnami Wyszogród 1:1 i stracili szanse na bezpośredni awans do nowej 5 Ligi.

Mecz miał dość trudny przebieg z punktu widzenia Mazura choć rywal zajmował ostatnie miejsce. W pierwszej połowie napór Mazura nie zakończył się bramką. Prowadzenie nasz zespół dopiero w 52 minucie po strzale Eryka Przybylskiego z 25 metrów. Wydawało się, że po tym golu pójdzie już łatwiej a kolejne to kwestia czasu. W 70 minucie sędzia Marcin Kurowski podjął pierwszą kontrowersyjną decyzję. Akcja zakończona gole Pawła Znyka została cofnięta i gol nie uznany z powodu faulu przy linii bocznej Michała Jędrzejczaka.

W 86 minucie po rzucie rożnym głową wyrównującego gola zdobył Mateusz Tomaszewski. Kontrowersyjną decyzję po raz drugi podjęła trójka sędziowska nie pokazując pozycji spalonej, gdy Piotr Majewski utrudniał interwencję bramkarza Huberta Borowego, będąc na pozycji spalonej.

Nasi zawodnicy rzucili się do ataku, jednak nie zdołali wyrównać w ostatnich minutach.

W równolegle rozgrywanym meczu Skra Drobin wygrała 6:1 ze Zrywem Bielsk, tym samym tylko zwycięstwo z Wyszogrodem dawało naszemu zespołowi awans. Ono nie nastąpiło, stąd Mazur spadł na trzecie miejsce w tabeli, nie dające awansu bezpośredniego.

autor/źródło: Piotr Mrówka