700 odsłonInformacje18 czerwca 2022, 07:36,

Minął tydzień: dramat na „Patelni”, kolorowy Dzień Dziecka, Boże Ciało i wygrana Mazura w arcyważnym meczu

Co najbardziej zaciekawiło czytelników naszego portalu od 11 do 17 czerwca 2022 r.?

Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na portalu Gostynin.Info. Co najbardziej zaciekawiło czytelników naszego portalu od 11 do 17 czerwca 2022 r.?

W sobotę, 11 czerwca w pobliskiej Grabinie młody mężczyzna targnął się na własne życie - informuje PortalPłock. Do zdarzenia doszło wieczorem podczas dyskoteki na plaży “Patelnia”. Mieszkaniec powiatu płockiego poderżnął sobie gardło. Mężczyzna karetką pogotowia został przetransportowany do szpitala.

Artykuł na ten temat wywołał największe zainteresowanie naszych czytelników.

W czwartek (14 czerwca br.), 60 dni po Wielkanocy Kościół Katolicki obchodzi Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, popularnie zwanej Bożym Ciałem. To drugi temat na naszym portalu. Procesyjnie przenoszona jest monstrancja z Najświętszym Sakramentem. Tradycyjnie wierni zatrzymywali się przy czterech stacjach, przy których odczytywano początkowe części czterech Ewangelii. Rytuał był uzupełniany błogosławieństwem sakramentalnym, które było udzielane przy poszczególnych stacjach, a dodatkowo – na końcu procesji.

Święto rozpoczęła Msza Św. odprawiona w parafii św. Marcina, po której setki wiernych przeszły ulicami miasta w procesji do czterech ołtarzy.

W czwartkowe popołudnie, 16 czerwca teren zielony przy Liceum Ogólnokształcącym po brzegi zapełnił się dziećmi. Wszystko to za sprawą Dnia Dziecka zorganizowanego przez fundację Lepszy Gostynin. W organizację włączyli się również radny Powiatu Gostynińskiego Roman Augustyniak, Artur Szulwach - Kaczmarek Electric, Agnieszka Korajczyk-Szyperska i Stowarzyszenie Inicjatywa dla Gostynina. To z kolei trzeci temat na naszym portalu.

Na dzieci czekały: eurobungeee, dmuchańce, wata cukrowa, stylistka kolorowych fryzur Patrycja Zawadzka, malowanie buzi, brokatowe tatuaże oraz animatorka, która zachęcała do zabawy dzieci jak i dorosłych. Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Z informacji sportowych temat numer jeden to arcyważne zwycięstwo Mazura Gostynin.

To bez wątpienia mecz sezonu, gdyż nasz zespół zajmujący drugie miejsce grał z trzecim Kasztelanem. Porażka oznaczała, że Kasztelan wyprzedził by Mazur w tabeli, spychając na trzecie miejsce, dające grę w barażu, remis powodował, że kwestia awansu rozstrzygnie się na pewno za tydzień po ostatniej kolejce a zwycięstwo Mazura dawało niemal pewny awans.

Ziścił się ostatni scenariusz, jednak nie przyszło to łatwo. Mazur prowadził do przerwy 1:0. Rzut rożny wykonywali w 26 minucie piłkarze Mazura, Maciej Kowalski dośrodkował w pole karne a tam błąd przy interwencji popełnił bramkarz Damian Włosiński a jego pomyłkę wykorzystał Kamil Woźniak.

W drugiej połowie nie brakowało emocji, choć wydawało się, że nie będzie ich już zbytnio. W 56 minucie piłkę zmierzającą do bramki z linii wybił kapitan Piotr Dutkiewicz. Mazur wyszedł na trzybramkowe prowadzenie w 60 minucie, gdy po akcji lewą stroną boiska, wpada w pole karne Maciej Gajewski i po rykoszecie od Filipa Mielczarka piłka kozłując, wpadła do siatki Kasztelana. W 68 minucie kapitalne podanie od Piotra Dutkiewicza za linię obrony do Eryka Przybylskiego i nasz napastnik wykańcza akcję strzałem obok bramkarza Kasztelana i jest 3:0.

Wydawało się, że już nic nie stanie się złego, kibice Mazura zaczęli śpiewać i dopingować, ale końcówka meczu była dramatyczna. W 82 minucie piękny strzał z rzutu wolnego Łukasza Pniewskiego w okienko, mimo interwencji Huberta Borowego, trafia do bramki. Minutę później po główce Pniewskiego jest 2:3 i napór Kasztelana na bramkę Mazura. Obrona naszego zespołu okazuje się skuteczna, po trzech doliczonych minutach sędzia Mateusz Ciepliński kończy mecz i w zespole Mazura euforia radości – awans do 5 Ligi jest już niemal pewny, utrzymane zostało drugie miejsce. Wystarczy wygrana w ostatnim meczu z ostatnimi w tabeli Stegnami Wyszogród lub brak zwycięstwa Skry Drobin nad Zrywem Bielsk, aby seniorzy Mazura świętowali awans do nowej 5 Ligi.

autor/źródło: Piotr Mrówka