Informacje19 lipca, 09:35,

Kalorie w żółtych serach. Sprawdziliśmy ile ich jest

Kalorie w żółtych serach. Sprawdziliśmy ile ich jest

Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Sprawdziliśmy kaloryczność sera żółtego. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w żółtych serach pochodzą w 27% z białka, 1% z węglowodanów i 71% z tłuszczy.Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Swiss cheese)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma ser żółty lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w żółtych serach, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Ser żółty - kalorie i wartości odżywcze

Ser żółty zawiera 393 kcal na 100g.

Na przykład plaster sera żółtego (25 g) to około 98 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 4% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera plaster sera żółtego (25 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 1.5 jabłka, 1 szklanka coli, 1 plaster sera żółtego, 0.5 kromki chleba, 0.5 szklanki mleka, 5 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 14 minut, pływać przez 12 minut lub biegać przez 10 minut.

Czy ser żółty tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w żółtych serach stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii produktów nabiałowych pod względem kaloryczności. Spożywanie sera żółtego wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród produktów nabiałowych.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w żółtych serach?

Ser żółty zawiera 26.96 g białka na 100g.
Plaster sera żółtego (25 g) zawiera ok. 6.7 g białka.

Ile węglowodanów jest w żółtych serach?

Ser żółty zawiera 1.44 g węglowodanów na 100g.
Plaster sera żółtego (25 g) zawiera ok. 0.4 g węglowodanów.

Ile waży ser żółty?

Plaster sera żółtego waży ok. 25g.

Ile błonnika jest w żółtych serach?

0 g błonnika - ser żółty nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie