Popularny: 1500 odsłonInformacje11 sierpnia 2019, 09:35,

Kalorie w ogórku. Sprawdziliśmy ile ich jest

Kalorie w ogórku. Sprawdziliśmy ile ich jest

Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Sprawdziliśmy kaloryczność ogórka. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w ogórku pochodzą w 14% z białka, 80% z węglowodanów i 5% z tłuszczy.Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma ogórek, ile waży ogórek lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w ogórku, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Cucumber - calories, nutrition and weight)

Ogórek - kalorie i wartości odżywcze

Ogórek zawiera 15 kcal na 100g.

Na przykład średniej wielkości ogórek (170 g) to około 26 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 1% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości ogórek (170 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 0.5 jabłka, 1 łyżeczka cukru.

Aby pozbyć się tych kalorii musisz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 4 minuty, pływać przez 3 minuty lub biegać przez 3 minuty.

Czy ogórek tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Niezwykle mała zawartość kalorii w ogórku stawia ten produkt w czołówce najmniej kalorycznych w kategorii warzyw. Spożywanie ogórka wydaje się być dobrym wyborem dla osób na diecie. Trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród warzyw.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w ogórku?

Ogórki zawierają 0.65 g białka na 100g.
Średniej wielkości ogórek (170 g) zawiera ok. 1.1 g białka.

Ile węglowodanów jest w ogórkach?

Ogórki zawierają 3.63 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości ogórek (170 g) zawiera ok. 6.2 g węglowodanów.

Ile waży ogórek?

Średniej wielkości ogórek (część jadalna po obraniu) waży ok. 170g.

Ile błonnika jest w ogórkach?

Ogórki zawierają w sobie 0.5 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości ogórek (170 g) zawiera ok. 0.9 g błonnika. Odpowiada to ok. 3% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Podobało Ci się? Udostępnij!

Napisz komentarz

Dodaj ogłoszenie